Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


"Stalking"

9. dubna 2017 v 16:57 | Kacenacerna |  Žiji ..
Dobře .. na rovinu. Ocitáme se ve světě, kdy informace mají velkou cenu. Informace o druhých, ale hlavně informace o nás, protože mnohdy to co potřebujeme tak nutné vědět jsou data na naší osobu. Nebo .. vědět .. spíše něco co se dozvídáme z čisté náhody. Občas - je pravda - že to vědět nepotřebujeme.Především jde o zvědavost. O touhu být o krok (někdy i o dva kroky) napřed. A čím víc je druhá osoba záhadná a plná tajemství, tak tím víc prahnem po odpovědích, po informacích. Po tom, abychom tu záhadu rozluštili.
Někdy stačí málo, žijeme ve světě sociálních sítí. Žijeme ve virtuálním světě. Většina z nás je veřejně prišpendlena okolnímu světu na očích a opravdu stačí chvilička a my víme všechno. Stačí hledat. Stačí chtít. I když jsou tu tací, kteří jsou opravdu tak záhadní a my tak horliví.
Je však rozdíl zjistit si pár informací a nebo prolustrovat něčí celý život. Jedná odpověď nebo se do toho ponořit až po kolena? Všeho s mírou .. i když vím, že je to občas tak strhující, že nelze přestat .. Někdy - většinou - je totiž touha silnější než samotná morálka nebo zákon soukromí. Někdy se nám nabízí tolik otázek a dotyčný se nám rozhodne neodpovědět. Někdy "ne" nestačí. A my tu pravdu vědět potřebujeme .. i když bychom si rozhodně měli uvědomit, kam až sahá hranice daného soukromí.
Moment překvapení - dobrý pocit pro nás. Možná .. někdy. Někdy jsou však zjištěné informace na tolik ohromující, že jsme se měli raději spokojit s nerozluštitelnou záhadou.

Pro mě jako spisovatelku mají informace velkou cenu. A holt když mi je dotyčný nepodá sám, musím si je získat sama. I za cenu, že mě to něco bude stát .. i za cenu, že dotyčného zradím .. ztratím .. bohužel. Občas jsem posedlá. Jsem prostě ráda o dva - tři - kroky napřed. Je to však nebezpečná hra .. s životem druhých.

PS: Život není pohádka .. ale ani kriminálka.
PPS: Někdy je lepší nevědět .. nevidět. Neznát .. nemiloval .. nežít?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog? ´´

Ano :)
Ne ! :X

Komentáře

1 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 9. dubna 2017 v 20:47 | Reagovat

Zajímavý a tohle dobře znám, sama takhle lidi občas stalkuju :D je to sranda, od fotek po přátele, hold internet je svině :)

2 Admin Admin | 9. dubna 2017 v 21:12 | Reagovat

[1]: Sranda to je jen tehdy, pokud ty Damme informace jsou opravdu tak fascinující. A pak je také sranda, když dané informace vámi zjištěné překvapí dotyčnou osobu. Pak už sranda končí. Dotyčný se může urazit, může vám přestat věřit .. může vás přestat milovat .. i když .. někdy milovat může začít. Je to těžký .. s informacemi musíme nakládat opatrně .. a stejně opatrně bychom je měli získávat. A jak říkáš - internet dokáže mnoho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama