Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Listopad 2016

Srdce jako kámen.

24. listopadu 2016 v 10:01 | Kacenacerna
Tvrdé .. užavřené.

A vím, že láska bolí nejvíc.


Modré oči, plno tajemství. Srdce jak kámen. Zavřené a nedostupné. Má-li takový člověk vůbec nějaké, co?

A vím, že bez lásky to nejde.

Zapomenou není těžké. Ale vzpomenout je. Myslet .. neplakat. Pro jeden skutek nemá prý cenu stokrát vzlykat. Aha ..

- Nebreč holka, to chce čas.
- Kolik času?

V uších mi pořád zní tvoje věty .. tvoje slova .. písmenka. A co bylo dál?
Přej si co chceš .. až do rána jsem Tvá.

Co víc si přát?

18. listopadu 2016 v 18:13 | Kacenacerna |  Miluji ..
Spát s Tebou .. s tebou snít. Usínat. Jsem s Tebou jak stín .. tichý a tajemný. Co víc jen chtít? Bloudit s tebou krajinou .. chci dál tě mít. Jsem sáma, jako stín. Zbytek vášně ..

Lži mě .. ale ne sobě.


Už nevím co bych ráda .. co bych si přála.

Aneb: Z TVÉ "LÁSKY" MI ZBYLA JEN KOCOVINA.

Je opravdu život tak krasný, nebo si to jen nalhávam? Jsem šťastná nebo si to pouze myslím? A koho miluji a koho vlastně nenávadím? Koho znám a koho bych znát chtěla .. nebo měla? KAŽDÝ JSME SÁM.

Přednost má etika.

18. listopadu 2016 v 17:58 | Kacenacerna
A úsměv na tváři! A ještě než začnem chlastat, podej jointa ..

.. říkáme si, ten chalan není normální!Život poté .. 1. část

18. listopadu 2016 v 15:55 | Kacenacerna |  Mocná jeskyně
Ubělo několik let. A co, že se za těch pět let odehrálo v našem příběhu?

Lenka, Viktorie a Anděla. Tři kouzelné mladé slečny .. bez kouzel. Na jak dlouho?


Všichni nám můžou závidět.

18. listopadu 2016 v 1:52 | Kacenacerna |  Miluji ..

Já vím o čem přemýšlíš .. máš starosti? S tím si hlavu nelámej ..

Je ti smutnu?

Je mi smutno za lidi, co prázdný jsou ..Každý den je pro mě velká částka, která se vteřinu co vteřinu násobí. Málo mě znáš .. málo mě znáš. Málo mě zná, málo mě zná, ten kdo o mne říká, že lásku mou si získá. Nosánek náhoru .. nezapomeň. Ten kdo mě víc zná .. ten kdo mě trochu víc zná, že jednoho já ráda mám?

Jdeme tmou .. a bosí. Každý kdo mě zná, každý kdo mě potká, může číst "Mám Tě ráda, mám vás ráda." Je nezbytné, abych byla šťastná?Why not?

17. listopadu 2016 v 21:33 | Kacenacerna |  Feminismus v kostce
6 let .. píšu. Pláči .. depkarim. Proč ne .. kvůli komu?

Ani nevíš jak moc .. ani nevíš jak málo stačí. K tomu, aby se žena zamilovala. A jak vlastně tento celý příběh začal ? Už před 6ti lety? Kdy jsem se rozhodla skončit se životem? Nebo naopak znovu žít? Nebo vlastně co jsem si chtěla dokázat? Že život je špatný? Nebo naopak až moc dobrý ? Moc krásný .. ? Pro někoho jako já .. jaká škoda co?

Nevím .. nemám zdání. Jak moc mě to pohltilo. Jak moc Tě mám pod kůží. Jak moc ses mi dostal do hlavy. Aneb bez lásky láska není. A my všichni jsme stejní. Stejně hloupý. Nemilujes , nepochopis. A vlastně nemas srdce .. nemáš. To jediné jsem mohla zjistit. Někdy je to dobře. Byt uzavřený .. tajemný jak hrad v Karpatech.

A máš pravdu .. aspoň nelzes. Já Ti lhala .. tolikrát. Říká se že nadměrné lhaní je nemoc. A ten kdo moc lže neví kde pravdu najít. Nevi co je pravda .. nikdy jsem nevěděla kde je vlastně ta pravda .. žiju ve zkreslené realitě. Ve fantazii. V životě snů .. ve světě hříchu. Proto věřím? Aby mi Bůh odpustil? Abych měla kam utéct .. ?

Prý nevěr lidem. Klukům .. pro ně je víra málo. Láska .. blázen by si byl. Jsme k pláči .. k smíchu? V krvi koluje nemocná krev .. krev hříchu. A jsme blázni, protože pro ně žijem. A slazama nic nezachránime. Proč ne, viď? Znova .. pořád.


Pointa ? Život není pes.

Christmas time.

16. listopadu 2016 v 22:26 | Kacenacerna |  Miluji ..
Verunko, Bože .. ochraňujte nás. Milujeme Vás. Moc.

Je listopad .. půlka za námi. Něco málo přes měsíc a jsou tu ty nejhezčí svátky. Prý pokoje a klidu .. uvidíme. Zatím se daří. Nejlepší nálada .. nejlepší pocity .. svoboda. Vnost. Po třech letech. Klid. Ticho. Úžasný ..


Miliony dárků .. a vyhozeny desítky tisíc .. všemožné dekorace. Barvy, třpytky. Já a moje úchylka .. já a moje bláznovství. Je to tu. Huraaaa


Ro(c)k za rokem ..

15. listopadu 2016 v 22:35 | Kacenacerna |  Žiji ..
Náhodou .. s náladou. S opileckou náladou ..
Rok za rokem .. měsíc po měsíci .. den po dni. Den za dnem. Utíká to .. a není důležité jak moc rychle. Rychlost je zbytečná .. Minulost mě naučila hodně. Život mi hodně dal. Nemylsím si, že mi něco chybí .. že nám všem něco chybí. Jsem spokojená s tím co mám .. a nic nepotřebuji. Mír, klid,pohoda .. všeho je tu habaděj. Spíš chybí odpovědi. Na otázky .. na moje otázky .. otázky směřované na Tebe. Jméno .. kdo ví. Bůh to ví .. ten ví vše.

Jsem ráda o krok napřed .. o rok napřed .. o (ro(c)k. A ten roll "pičo" ..


Kukuč.

15. listopadu 2016 v 21:45 | Kacenacerna |  Sním ..
"Měla bych tě varovat
možná umim čarovat .."
Tys mě očaroval .. levý koutek hore Kámo.

Každý jsme sám.

15. listopadu 2016 v 8:33 | Kacenacerna |  Žiji ..
Promlouvání s Bohem. Promlouvání s duší .. se svoji. S Tvoji? Zase je mi 17let a o lásce sním. O tom, jaké to bylo poprvé. O tom, jak mne zlákal první polibek. První sklenka vína. První flaška vína. První sklenka vodky. První flaška vodky. Jak jsem utápila žal v alkoholu. Jak v drogách? Nebo-li jak se říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nač se utápět ve víně, když se můžu modlit .. když můžu plakat. Být navždy smutná .. šíleně smutná. Princezna? V rozmlácené budově .. snít. Chtít! Všechno. Život .. smrt. Hlavně tu smrt .. a proto prosím věř mi - chtěla jsem Tě žádat. Pomoz mi hádat .. co mě čeká .. a nemine.

Debatujeme o Bohu .. debatuje s Bohem. Věřím. Věřte. A proto prosím .. žádám Tě. Mezi dvěřmi, mezi řádky .. pomoz mi hádat .. pomoz mi hledat. Pravdu .. únik. Co mě čeká? A nemine?


I am I

14. listopadu 2016 v 19:51 | Kacenacerna |  Žiji ..
Jsem uzavřena. Sama do sebe. Se svými myšlenkami, se svými sny, se svými scripty .. s Tebou.


Bez Tebe nedýchám.
Bez Tebe nežiji.

Nikdo mě nezná .. jen jedna osoba. A tu osobu nezná nikdo krome mě. Já a me druhé já. Uzavřené do jedné osoby.

Všechno pryč.

14. listopadu 2016 v 19:44 | Kacenacerna |  Miluji ..
Ignorace. A velká. A proč vlastně ne. Viď?

Nevidím důvod, proč se všechno motá jen kolem Tebe ... tak jako nevidím důvod proč se vlastně ptát. Ptát na otázky "Proč, jak, kde?" .. hlavně to proč. Proč se ptát na otázky, na které zjevně nechceš odpovidat .. a proč si pak hledat sama odpovědi, které mi jsou - tak trochu - k ničemu. Jak říkám. Tak trochu .. jen trochu. Možná .. možná mi k něčemu jsou. Byly .. spíše byly ..

Naučit se číst mezi řádky .. vědět co se pod tím vsim skrývá. A nahlas říct, že mi je to vsechno ukradený. Ze už nic vědět nechci .. a nikdy vědět nechtěla. A zase - možná - nedám si pokoj. Nikdy. A nechci říkat ze je to chyba .. je to maličkost, která ve mně už po staletí koluje. V krvi .. po celém těle. A věřte, že srdce mám tak otevřené, že nestiham brát poplatky za jeho vstup. A proč taky .. když já hloupá husička kyvnu na všechno. Všem. Hlavně chlapcům .. chlapům .. mrcham .. zmrdum .. Tobě .. hlavně Tobě. Kurva!

Nejsem sprostá. A nejsem prostá .. ale máš pravdu. Stačí mi málo. A vždy stačilo. A víš ty co - mě to málo fakt stačí. Opravdu ano. Možná stačí otevřít oči .. počkej - spíš otevřít srdce. A pusu .. a říct co vlastně myslíš .. abych nevypadala hloupeji než vypadám. Pokud to však jde. A věř, že jde.

Směřují kamsi vysoko. Hlouběji. Do vsech stran. A hltam každé tvé slovo .. každou sekundu. Bože věř, že neprestanu psát par slov, pár vět, které mi dávají cestu ven. Věř .. že nikdy neprestanu věřit. Věř, že to co píší, píší Tobě. Tak jako já věřila, ze jednou přijdeš. Tak jako stále věřím .. myslím. Sním .. o dni, kdy přijdeš a vezmeš me na svůj svět. Na Tvůj svět. K Tobě .. nějak vysoko. Někam kde je líp .. líp než tady. I když tady je báječné .. něco mi tu chybí .. láska? Víra? .. svobodné slovo .. moct se nadechnout a křičet. Brečet z plných plic. Bez poznámek, komentářů, výměšků .. bez ostatních lidí. Jen Ty a já. Já a Ty. My dva spolu. Bože prosím .. moc Tě prosím.

PS: Doufám, že sny jsou zkreslená realita. Tak jako doufam, že ty jsi můj sen. Moje zkreslená realita.

Hodně a moc.

13. listopadu 2016 v 19:55 | Kacenacerna |  Cituji ..
Nejvíc!

Člověk má rád. Miluje. Nezapomíná. Věří. Sní. Bdí ..

Trpělivost sama!

11. listopadu 2016 v 22:17 | Kacenacerna |  Žiji ..
Jsme trpělivá .. až až .. bohužel. Bohudík?

Život mě naučil trpělivost .. život mě naučil starostlivosti. A proto prosím Bože, měj trpělivost semnou .. a starej se o mne.

BOŽE ODPUSŤ MÉ HŘÍCHY.

Jednou nebe zavolá ...


Stačí pár písmenek ..

9. listopadu 2016 v 9:56 | Kacenacerna |  Žiji ..

.. pár slov, pár vět ..

.. pár článků.


Ten kdo chce ..

7. listopadu 2016 v 18:58 | Kacenacerna |  Miluji ..
.. ten si tě najde.

A já našla. Není důležité proč a jak. Jak dlouho mi to trvalo a jakou mi to práci. Prostě jsem našla. A rozdíl mezi Tebou a mnou .. já vím co hledám. Já vím co chci .. co očekávám .. a co si slibuji ..

Neříkám nic. Raději .. člověk sice dostal dar mluvit, proto musí myslet. Ale v tomhle tom případě si mě všemožné myšlenky nechám pro sebe .. v mě hlavě .. a neřeknu to ani slovo. Jak říkám - raději. Raději budu mlčet a přihlížet tomu jak svět se mi směje. Než se k němu přidat a smát se druhým. Nemám to zapotřebí.

Ty víš proč. Ty víš kdo .. víš jak. Kdo jsem. A čeho jsem schopná. Nemám zájem. Spíš ho mám. Spíš nemám trpělivost. Ale času mám na rozdávání. A pro takové typy jako ty bych klidně umírala ..
Není důležité vyhrát tento nesmyslny boj. Bez pointy .. bez cíle .. bez chuti vlastně vyhrát. Možná se tím jen bavim .. chci se občas zasmat sama sobě. Tomu jak moc vtipne vypadám když se smějí nad tím co mi píšeš. A není to smích ironicky ani vyčnívající se .. zamilovany. A toho se možná bojím nejvíce .. nejvíc z toho všeho.

moje srdce totiž patří někomu jinemu .. nebo si to jen nalhavam?

Xxx pac a pusu :-*

Duha nad duhou

2. listopadu 2016 v 21:54 | Kacenacerna |  Sním ..
Najít konec duhy. Konec života? Probudit ze stolétého spánku .. probudit do reality?