Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Leden 2016

Čekám na signál.

27. ledna 2016 v 1:38 | Kacenacerna |  Feminismus v kostce

Člověk je jenom krátce živ, krátce živ.


- A

24. ledna 2016 v 11:35 | Kacenacerna |  Cituji ..

"Ženský sice rádi jebou, ale nesmíš s nima vyjebat."


Chyba za chybou

23. ledna 2016 v 23:26 | Kacenacerna |  Žiji ..
Zapomínám. Nevzpomínám.
Nechci žít, tak jak se musí. Chi žít, tak jak by se mělo.
Zapomenout, oč tu vůbec stálo. Zapomenout, proč jde o tak málo?
Chybami se člověk učí. Moudrami jeden druhého mučí.
Není důležité zvítězit. Ale o to dost důležitější prohrát.
Nemáme zapotřebí umírat, ač tak nebo tak, umíráme.
Nejde o život, nejde o nic.
Jde-li však o život, není to o moc lepší.

Nemám sílu, číst ani psát, nemám sílu jít dál, a nemám sílu poslouchat, poslouchat vás.


PF 2016.

1. ledna 2016 v 19:42 | Kacenacerna |  Žiji ..
Každým dnem promlouváme k Bohu. Litujeme, bědujeme. Slibujeme. Bůh však za nic nemůže. Vše co si děláme, ať jsou to dobré činy, či špatné, za vše můžeme sami. Né, že by Bůh neexistoval, on nahoře je, jen na nás ze shora se dívá, kontroluje a hodnotí všechny naše činy. A stejnak tam ohodnil celkové činy za (už) minulý rok. Za rok 2015. Není důležité, co jsme ten rok dokázali, nebo naopak nedokázali, jde o to, že jsme se alespoň pokusili, a celý rok přežili, a do poslední sekundy si ho úžívali. Jak já tohle všechno miluji. To, že se člověk probudí a žijeme sen, a to, že večít ulehne a sní o životě. Život, svět je tak prostý, že si nedovedeme představit jak moc jednoduché je ho žít. Prožívat. Užívat.

Nechci slibovat. Bědovat a už vůbec ne litovat. Minulý rok, rok 2015 byl úžasný, úžasnější než rok 2014, ale vím, že rok 2016 bude ještě lepší. Protože já žiji okamžikem. Ale i budoucností. Mám sny a plány, ovšem mám oči otevřené, a vím, že nepřijede princ na bílém koni, že se duha neobjeví po každém dešti a že člověk není napořad s úsměvem na tváři. Jsem pozitivní, i když jsem si prožila své, i když mě dost lidí zklamalo, a já dost lidí jsem zklamalá já. Vždy tu byl někdo, kdo při mne stál, kdo mi věřil, ať už je to bratr, matka, otec, sestra, celá má rodina, přátelé, přítel. Vždy existuje opora, za kterou se můžu podepřít. Která mě podpoří, podrží a vyslechne.
Chci vám všem popřát nádherný rok 2016. Žijte okamžikem, neohlížejte se minulostí. Tu už nevrátíme. Čas nejde vrátit, a pokud to někdo z vás umí, ráda se přiučím. Neříkám vám abyste zapoměli, na lidi, události. Jen nechci abyste litovali věcí, ktré se vám stali, které jste udělali, nebo naopak neudělali. Život je tady, jindy nebude. Jiný nebude. Sám se nezmění. Musíte ho změnit vy. Vy sami.

Moje předsevzetí? Žít, a užívat. Nechci nic jiného, než žít naplno, mít oči otevřené dokořán, ale při tom i snít. Chci žít svůj sen, a snít o životě, který mám. Nic víc, nic míň.

Miluji vás, všechny.

Nezapomeňte, že i přes všechny bolístky, které vám minulý, včerejší rok přinesl, přešli přes práh vašeho života, je tu nový rok, nový a lepší.

Líbající

PS: NĚKDY NÁM ZBÝVÁ JENOM VÍRA. "JENOM".