Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Duben 2015

Kalendář 2015

18. dubna 2015 v 22:13 | Kačka


Omyl života ..

11. dubna 2015 v 22:59 | Kačka |  Žiji ..
Člověk někdy ztratí, všechno to co má. Někdy se to stane, někdo to rád má. Někdo to rád zná. Nezbyla mi síla. Jsem uzavřena od prázdné lahve od vína. Jak začíná ten příběh? Smutek. Smutkem. Jak dlouho tu chci spát? Jak dlouho se trápit? Zpět doznívá .. Hlas bolavý. Nikdo tu není, v té prázdné lahvi od vína. Jak příběh končí, jak začíná? UŽ NIKDO NEVÍ.
Držím prázdný list. Nikdy nečíst mezi řádky. Nikdy nečíst od zadu zpátky. Chce to čas. Jak dlouho, jak dlouho je potřeba. Tak dlouho budu čekat. S prázdným listem. S časem. Sama .. Začínám chápat jednu věc. Nečeká mě nikdo - dobrá zpráva. Momentáně nemám napád, abych se rozesmála. Já .. Se ti odevzdávám. Nevím co se bude dít, ale přestávám bát. Neříkám, že to nebolí, ale nemám strach. Chci se jenom napít a ulehnout. Od sebe mě dělí jenom nápad. Nápad co dál. Nápad, plán, myšlenka. Od všeho mě dělí jenom skvělej nápad! Pár důvodů mám. Pár důvodů odejít a zapomenout. Pár důvodů všechno ukončit.
Řeknu vám pár vět - MUČENÍ POVOLENO. ŽIVOTE MUČ MĚ DÁL. JÁ VYDRŽÍM VŠECHNO.
Jsem zavřená do čtyř stěn. Bez dveří a bez oken. Jedinná tma mě pohltí. Jedinná tma mě utěší. Hořet nebo vyhasnout?
Co proto Tebe znamená láska? Je blázen ví. Jen blázen věří. Slibuji! Věř mi! Miluj!
"Nebuď blázen, holka. Co proto znamená láska? Je blázen věří na nesmysly. jen blázen věří, že tě potká jednou princ. Že by tě vzal za ruku? Pořád ta známá píseň. Pořád ta samá dokola."
Vést trapné monology. Monolog sama se sebou. O rodině, o vztazích, o snech, o budoucnosti, o lžích, o pravdách, o otázkách, o odpovědích, o životě, o smrti ..
.. Živote, omyl!

Někteří z nás si myslí, že život je jen pouhá chvilka, kdy člověk otevře oči. Ti druzí si myslí opak. Život je doba, kdy konečně nesníme. Máme otevřené oči dokořán a máme možnosti, které ani nevidíme. Neslyšíme. Nevnímáme. Už devatenáct let trpím omylem. Omylem života, který nemůžu vzít zpět. Nemůžu a ani nechci. Co bych za to dala, žít jinak. Ale co bych také ztratila.

Milý živote, slib mi, že až budeš trestat další nevinné lidi, nedáš jim do vínku něco, cos dal mě.

- NEDÁŠ JIM STRACH!

Milý živote, slib mi, že dokážeš, že ses mýlil. Mýlí živote, slib mi, že jednou umřu.

- V POKOJI A MÍRU!

Milý živote, slib mi, že mě dokázeš pozvednout.

- DO TÉ NEJVŠŠÍ VÝŠKY!

Milý živote, věř mi.

- JÁ TO DOKÁŽU!

- DOKÁŽU ŽÍT!


Trust me!

Sbohem, milý živote.