Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Listopad 2014

Jak málo stačí ke štěstí ..

19. listopadu 2014 v 11:44 | Kačka |  Sním ..
Stačí málo, aby člověk byl štastný. Stačí málo k úsměvu. Stačí málo a svět je mnohem hezčí. Stačí málo ..
Ještě před nějakou dobou jsem měla sny, plány, přání .. Stačilo málo a rázem všechno bylo pryč. Jako by se něco stalo ajá si uvědomila, že život není o snech, ale věcech, které se doopravdy stanou. Víte, myslela jsem si, že láska mi dá nový svět, nové možnosti, ale ne, láska mě strhla dolů. Srazila mě k zemi a já se všeho vzdala. Všeho dobrého, všeho, co jsem mohla dokázat. Chtěla jsem lepší svět. Mám co jsem chtěla. Ale co sny? Ty se vytratily ... Odešli do světa SNŮ. Já jen chtěla najít lásku a spokojeně žít, namísto toho, jsem se všeho vzdala. Namísto toho jsem ztratila úplně všechno, moje iluze, moje přání, moje sny, moji budocnost o tom, jak udělám něco "dobrého". Budovala jsem tolik věcí a najenou je to pryč. Já se snažila a pro nic za nic. Nakonec jsme si vybrala svět LÁSKY, která je tak lehce ztratitelná.

Víte, někdo mi dal šanci, kterou jsem tak dlouho chtěla, ovšem já hloupá si myslela, že všechno to hezké, co mi láska přinese, bude navždy, já hloupá ..

Navzdory všeho jsem měla pravdu. Nic nejsem, nic nedokážu, nic nezmůžu. Žádné hloupé sny, žádná hloupá přání, vize, iluze, budoucnost. Nic z toho. NIC! Celé ty rok jsem brečela deno deně v koutě a naříkala, jak ten svět je nespravedlivý a zlý. Jak nemám šanci něco dokázat a hrdě se postavit všem a říct světu co doopravdy chcem. Nikdy jsem neměla tu odvahu vstát a všem to tu povědět, jen jsem smutně čučela do zdi a přála si zemřít. Přála si změnit svět, dokázat, naučit lidi něco nového, naučit lidi snít a chtít to co můžou mít! Chtěla jsem změnit svět k lepšímu, dokázat, že neexistují rozdíl mezi černou a bílou, že není rozdíl mezi hloupým a blbým, že není rozdíl mezi mnou a vámi.

Jak málo stačí ke štěstí, jen přát si něco, co nelze mít ..