Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Říjen 2014

Ach, ta láska ...

1. října 2014 v 15:39 | Kačka |  Miluji ..
Platonická láska. Láska, se kterou se nám dostává takové vášně, až je to leč kdy nemožné. Láska, kteru prošla většina z nás. Ta většina, která nedokázala najít tu lásku opravdovou. Není důležité kdo byl na druhý straně, ale proč tam vůbec byl. Jak je možné, že se naše oči střetnou nad někým, koho ani neznáme, znát nemůžem, nedostaneme, nemůžeme dostat, střetnou a trvá dlouho, než se probudí. Nebo zakoukají do jiné osoby. Jak je možné, že nemůžem mít něco skutečnějšího, proč musíme jen snít, místo, abychom zažili a prožili něco úžasného a skutečně skutečného. Je smutné, že mnoha z nás kreslí srdíčka nad někým, kdo vůbec není blízký nám a ani našemu okolí.
Platinická láska. Láska známe vše, a všem dočista neznámý důvod. Jak je opravdu možné, že člověk miluje někoho, koho milovat nemůže a ani morálně či spolčensky nesmí? Jak je vůbec možné, že člověk nemůže nikdy mít to, co chce? Takový je život. A takový by nebyl, kdybych měli vše, co si vysníme. To by nebyl život, ale pohádka. Pohádka, která se nám zdá beze změny krásnější, ale mnohdy končí špatně, i v televizi. Nemůžeme za to, co se děje v našem těla, co se děje s pocitami v naší hlavě, v našem srdci, je to pouho pouhá myšlenka na někoho, která vzbuzuje takovou touhu, vášeň a přání skutečné lásky, že mnohdy zapomínáme, že je to tak. Tak neskutečně skutečné a tak nevyplnitelné. Co člověk může mít, musí mít. Co člověk nemůže, to chce. Co člověk snívá, to zapomíná, ovšem stále něco chce, i když neví co. A je mu to jedno. Stejně tak je to i s platinickou láskou. Kdybychom ji mohli mít, tak ji mít mermomocí musíme. Nemůžeme ji mít a přesto přeszevšechno ji chtít chceme. Sníváme o ní den co den, noc co noc, zapomínáme a stále chceme, i když čas po čase nevíme, koho vůbec.

"JE TĚŽKÉ VĚŘIT, ŽE JEDNOU PŘIJDE PRINC, TEN BY TĚ VZAL ZA RUKU A ŘEKL -LÁSKO MÁM TĚ RÁD. VE SKUTEČNOSTI ŽÁDNÝ PRINC NEPŘIJDE A NEŘEKNE JAK JSI KRÁSNÁ A NAJEDNOU SI UVĚDOMÍŠ, ŽE EXISTUJE NĚKDO, KDO TĚ MÁ RÁD."


A je to tu. Opravdová láska, skutečně skutečná.