Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Březen 2013

Maminka slaví.

31. března 2013 v 19:21 | Kačka |  Miluji ..
Je 31.3 a moje milovaná,teda nejmilovanějšíé maminečka slaví 40cáté narozeniny a já/my ji přejem hodně štěstíčka,zdravíčka a lásky a pohody,jelikož to všechno bude ještě potřebovat! Hlavně to zdraví a pohodu!!!!!


Soustřeď se.

31. března 2013 v 14:43 | Kačka |  Žiji ..
Soustřeď se na jeden konkrétní bod,na určité místo,na přesného milovaného a na ten jistý určitý sen!

Před sebou vidím jen jeden určitý bod - momentálně to,co chci,to co můžu mít a to jak chci žít. Dále před sebou mám určité místo,které mám určené proto,abych věděla,jak jsou cíle a sny těžké,ale i přesto,přes tu všechnu trpělivost si za tím snem stejnak jdu.Pak představa ideálního manželství,vztahu,milovaného.Ideál života.Ano,i na to se soustředím,bez ohledu na to,že mám ještě čas.A nakonec sen! Vlastně všechen ideál!


Chybíš.

29. března 2013 v 21:54 | Kačka |  Miluji ..
Každý z nás má někoho,za koho by klidně umřel.Já bych za tohodle člověka položila ruku do ohně,vyskočila z okna,všechno kvůli němu opustila a ztratila,jen abych mohla být s ním.Každý si myslí,že mluvím o své kamarádce nebo klukovi.A máte pravdu - JE TO MŮJ KLUK A MOJE NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA ZÁROVEŇ - JE TO MŮJ BRATR! Smějte se .. Zažil si něco,ať už svou vinnou,nebo ovlivněn něčím/nekým jiným,ale ví to.On tu chybu dokázal najít a teď se s ní musí smířit a vyrovnat se se všemi ztrátami.ALE MNE NIKDY NEZTRATÍ!

MILUJU A VZPOMÍNÁM ZÁROVEŇ!

Jak říct,jak popsat,jak odpustit?

"Kamarádství"

29. března 2013 v 15:24 | Kačka |  Žiji ..
Jaký je rozdíl mezi "kamarádem" a kamarádem? Jaký je rozdíl mezi "milovat" a milovat? Nebo spíéše jaký je rozdíl mezi milovat a užívat si? JE VŮBEC MEZI TÍM NĚJAKÝ ROZDÍL?? Nepatrný ..

"V hloubi srdce miluj,věř a odpouštěj .."

Ukázat správnou cestu.Výstřednost a malichernost.Ukázat to,čemu sen říká láska.Naivní pocit bez jakéhokoliv kamaráda. Nebo mi ukaž tu druhou cestu.Tu výstřednější a mnohem zábavnější.Tu s mnoha kamarády.S "kamarády".

ON JE JEN KAMARÁD
Žít na plno!

28. března 2013 v 11:51 | Kačka |  Žiji ..
Možná jste měli všichni pravdu.Je na čase si užívat!
Proč jen sedět doma a čekat na nějakýho PRAVÝHO chlapa,kterej se mnou bude až do konce života? Zbytečný nemyslíte? Na to je ještě čas. Teď si budu užívat.Je to pravda .. Jsem jen zasedlá a naivní blbka,která nemá kousek kuráže si vyrazit ven a trochu se odvázat.Co jsem to zač? Co si vůbec myslím?
Je toho všeho konec! Začínám a končím zároveň. TEĎ TEPV POZNÁTE TU KÁŤU Z PRAVÉHO ÚHLU - Z DRUHÉHO ÚHLU!


V zajetí slz.

25. března 2013 v 20:19 | Kačka |  Žiji ..
12:30 , Slaný , SVP - Středisko výchovné péče , Psycholožka Z.Němečková.

Sedíme a mluvíme o víkendu.Stačí pár slov a už to zase začíná.Ty každovíkendové hádky mezi matkou a bratrem.Dva lidé,kteří s emísto milování ,nenávidí.Ty lektorky v SVP z nás museli mít radost.Nejdřív se rozbrečí matka,pak já a nakonec i bratr. 3 hodiy strávit u psycholožky a říct tu ukrutnou pravdu o tom,co si vlastně o VŠEM myslim. Parádní podnělí (y)

Ale je pravda,že NĚKDY JE LEPŠÍ OTEVŘÍT SVÉ MYŠLENKY,NEŽ JE SKRÝVAT A LHÁT ZA ZÁDAMI.

Zastávka.

24. března 2013 v 21:20 | Kačka |  Uvažuji ..
Zastav se. Pomalu ale jistě se zastavuj přesně na okraji svého života a s postupem ubíhajících vteřin se vracej zpátky do určité doby.Nezkoušej to všechno ZLÉ změnit,jen se porozhlédni na to,co si kdysi dávno proži/la.Třeba si byl/a šťatsná .. TŘEBA!

Život je o úspěchu.
Úspěch je o skutcích.
Skutky jsou o chvilkách.
Chvilky jsou o trpělivosti.
Trpělivost je o lásce.
Láska je o životě.
A znovu - Život je o úspěchu ..

Třeba si jednou uvědomíš jak si vlastně žil/a.TŘEBA SI TO JEDNOU UVĚDOMÍM JÁ. Uvědomila jsem si "to". Zjistila jsem,že každémé naivní přání je jen přítěží.Nebo spíše proč si přát něco lepšího,neměli bychom být spokojení s tím,co máme? Přece - TEN KDO CHCE VÍC,NEMÁ NAKONEC VŮBEC NIC! Měla bych se tím řídit a většinu mých přáních smazat a zahodit. Dále bych si měla vzpomenout na chvíle kdy mi sice bylo fajn,ale přestat si pořád stěžovat na to jak "ukturně krutej" mám život. Měla bych si ke svým životním citátům dát ještě jeden - MŮŽE BÝT LÍP,ALE I HŮŘ!

Tak kde je (kurva) ten VLAK ŽIVOTA? Ujel,má spoždění nebo se nakonec rozhodl změnit trasu a mě z ní vynechat?


Pohled z očí do očí.

22. března 2013 v 23:26 | Kačka |  Uvažuji ..

Přímý kontakt.
Dívám se ti do očí a vidím celý svět.Celý ten nemalý svět před očima mám,celý ten hluboký vesmír,do něj já se koukám.Kde vůbec mám rozpoznat lež od pravdy? Kde najít ten smysl pro humor život? Kde najít budoucí cestu a životní cíl? Kde se schovat před všemi těmi zlými podněty v tomhlectom tajuplném světě? Kde najít zbraň proti ztrátě milované osoby? Kde najít tebe a mne v jedné kapitole života? Kde snít a žít zároveň? Kde chtít a všechno společně s chtíčem mít? Kde psát a veršovat v klidu a míru? Kde říct názor pravdivý s volností a svobodou? Kde umět všechno a získat obrovské zkušenosti? KDE?
TADY?

Tabula rasa.

22. března 2013 v 9:53 | Kačka |  Uvažuji ..
Nepopsaná deska nebo-li NEJSME NIC!
Pzádnota.Velké nic před námi,tudíž i za námi.Co se jednou stane? Co z nás jednou bude? Nic!

"Nebuďte tak zaujatý životem,stejně z něj nevyváznete živý. (T.) "
Myšlenky prázdný,nemyslící a nevědomky žijící lidi chodí kolem mě a stejně neví co si myslím,tak jako pořádně ani neví,co si myslí sami oni.Jak zjistit a číst myšlenky druhých a jak se vyznat v myšlenkách svých? Jak se zbavit přeplněného životního "cyklu" a začít MYSLET od začátku? VYPNOUT A NECHAT VYPNUTÉ! NEZAPÍNAT!
Jo,nezačínej me od začátku.Nechme a dojeďme do konce,stejně nám moc času nezbývá ..

Vzhůru nohama.

19. března 2013 v 10:07 | Kačka |  Žiji ..
Je úterý.19.března.Za dva dny má přijít Jaro,ale počasí nějak nejspíš nespěchá,jelikož je sněhu až po krk.

Ale zpět k článku. Můj život se v posledních dobách mění - z rubu na líc nebo z lícu na rub? No ..
Ovšem nestěžuji si.Brácha ve výchovňáku,séstra problémy nedělá,matka taky ne.Školu mám dá se říct u prdele - nebo spíš některé spolužáky.Takže je vlastně všechno při starém,ale stejně mám pocit,že je něco jiné.Něco zvláštní ..


A člověk ani neví PROČ. Neví KDE a S KÝM. A JAK? To už vůbec ..

Mučedníci

16. března 2013 v 16:12 | Kačka |  Hodnotím ..
Název: Mučedníci
Žánr: Psycho,horor

Film je hodnocen jako jeden z nejlepších a nejstrašidelnějších filmů,ale nějak mě to nevzalo.Koukala jsem na něj sama a nic moc.Prý krvák - nic moc jako.Ale pokud se nudíte zkoukněte,zas tak špatný to není.Jen mě to docela zklamalo.

Tasmanští čerti

16. března 2013 v 15:23 | Kačka |  Hodnotím ..
Název: Tasmánští čerti
Žánr: Horor,fantasy

Film se mi líbil,ovšem z jednoho pohledu mi neseděl.A to z hlavní pointy - nebo spíše z toho nereálného příběhu.Ale mohu doporučit,za zkouknutí stojí.

Maniak

16. března 2013 v 15:20 | Kačka |  Hodnotím ..
Název: Maniak
Žánr: Horor,krimi

Na filmu jsem byla s bratrem v kině,je to týden nazpátek.Byl hodně dobrý,i když na premiéře na něm bylo snad deset lidí,což jsem v závěru nechápala.Mohu jen doporučit!

Hory prolité krví

16. března 2013 v 15:19 | Kačka |  Hodnotím ..
Název: Hory prolité krví
Žánr: Horor

Film na podobným způsobu jako Pátek 13. Ovšem toto pojetí bylo lepší.Film mohu jen doporučit.Ale endělejte jendu zásandí chybu jako můj otec s bratrem - neusínejte při nem(:D).Takže mohu jen doporučit (y)

Dietka?

16. března 2013 v 9:09 | Kačka |  Žiji ..
Už od února na "dietce".Každou přestávku do kantýny,doma vyžeru celou ledničku,u babičky všechno sladký.Ale .. Naše váha se asi nejspíš sekla,jelikož jsme vůbec NIC nepřibrala. ČLOVĚK SE O NĚCO SNAŽÍ A ONO STEJNĚ HOVNO:(!
Počítám si kalorie a všichni na mě čumí jak na debilku.Počítám cukry,odpočítám si čas na jídlo.

- Na co ty držíš dietu?
- JE VĚDECKY DOKÁZÁNO,ŽE TEN,KDO DRŽÍ DIETU,AUTOMATICKY PŘÍBÍRÁ.
- Je vědecky dokázáno,že lidé věří tomu,co je vědecky dokázáno.15.března

15. března 2013 v 23:30 | Kačka |  Feminismus v kostce
15.3.
- Že by se to stoplo? Možná stačilo se vyhýbat,vyhýbat všem lidem,všem problémům a hlavně VŠEM KLUKŮM!Nebo,že bych si to nahradila 10.11.Nebo 3.3? Bůh ví ..
Dneska se ovšem nic mimořádnýho nestalo.Počkat! I když .. Radši nic.Jdu spát s pocitem,že to byl obyčejný den.A dál pokačovat v klidném měsíci březen a těšit se na Jaro.

A jaký den to byl pro Vás?

Stelinka.

15. března 2013 v 14:14 | Kačka |  Miluji ..
Stelinka.
Malej smetáček,kterej pořád píští a otravuje,ale je to moje malá pipinka.Milovat jí je málo!

MÁTE TAKY NĚJAKÉHO DOMÁCÍHO MAZLÍČKA?

Já chci JARO!!

13. března 2013 v 14:55 | Kačka |  Miluji ..
Děláte si ze mě srandu? Vyjdu z baráku a co mě venku nečeká. KUPA SNĚHU. Já už chci JARO! A myslím to smrtelně vážně.Vždyť je BŘEZEN! Kde je to krásné sluníčko,co bylo minulý týden? Rozvetlé stromy,kvetoucí kytičky a malí kňourající vrabčáčci? FUČ! Zatím nás nenaštívili. Zatím tu máme jen podělaně mokrej sníh a nasranou Černou,která si jde v tomhle počasí ven ve válenkách ..


PARÁDIČKA.

MÁTE RÁDI ZIMU? NEBO JSTE SPÍŠ LETNÍ TYP JAKO JÁ?

Sen nebo realita?

12. března 2013 v 14:14 | Kačka |  Uvažuji ..
Kde chcem žít?
Kde chci žít?
Ve snu nebo dávám přednost realitě? Nikdy pořádně nevím.Ráda bych se položila do snů a zažít tu krásu všedních dnů namísto této ukrutné reality.Ovšem, NĚKDY JE REALITA HEZČÍ NEŽ SEN,stačí otevřít oči! A tak je otvírám.Odkládám z očí pryč tu růžové brýle a dívám se dopředu.Do budoucnosti a na ten svět "krás".Ono si stačí něco TADY najít a pak už nebudete chtít odejít.Však sny nám dávají naději,oproti tomuto světu,který nám jen odpočítává dny života.Co si vybrat? Sen nebo realitu? Snovou realitu nebo realný sen?
Řekněme si,že to není tak jendoduché,jak se zdá býti ..

Máte nějaký sen,za kterým si dete?


Angel or Devil?

11. března 2013 v 23:59 | Kačka |  Uvažuji ..
Odraz světa nebo světla? Jak poznám jestli máš křídla a svatozář nebo osac a rohy?
Ráda bych poznala tvé nitro.Ráda bych poznala své nitro.Jestli ďábel nebo anděl však jsem.Ráda bych konečně věděla tu pravdu.Jestli zlá nebo hodná jsem.Díky všem,co mi odpověď pokusí se najít.


Určím sebe samotnou.Jako každý z nás. Těžké odhadnout pravdu,těžší jí zjistit a ukázat.Ale přece nevadí,jaká jsem.JSEM TO JÁ,to stačí,né?
Anděl s bílými křídly a zářivou svatozáří nebo ďábel se špičatými rohy a drsným ocasem?