Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Únor 2013

SPRÁVNÁ starostka?

28. února 2013 v 20:21 | Kačka |  Uvažuji ..
LEKLÁ RYBA V OBECNÍM ÚŘADĚ NEBO ZKUŠENÁ OSOBA V NEJLEPŠÍ SPOLEČNOSTI?

Při dnenší náštěvě "kulturní akce" v Obrnickém kulturním domě jsme si uvědomila,že být starostkou neznamená jen sedět s nějakým titulem a pocitem v kanceláři,ale vědět a znát všechno,co je s Obrnicemi spojeno,což znamená vědět a znát obyvatele jako rodinu né jako lidi,kteří jsou mimo (mě)nás/jí.
Víte Pani Starostko,hrdě se promenádovat na "každé" "kulturní" či slavností akci u nás v Obrnicích neznamená být "STAROSTKOU",ale jen "důležitou" osobou.Pokud chete být důležitá,buďte.Ale starostkou PRO MĚ rozdhodně nejste a nejspíš nikdy nebude.Ale v hloubi srdci Vám děkuji,jelikož se mám alespoň od vás co učit.Na 100% vím,že jestli se jendou starostkou stanu budu 200x lepší,než vy.

"NEJLEPŠÍ" je při předávání diplomu neznát jméno žákyně.Při celém průběhu akce se tvářit důležitě a při tom téměř vůbec nevědět proč tam sedím.Dále,půl roku nechodit do práce,ale v den recytace,kdy vám vytsupuje dcera,si jdete sednout do poroty jen proto,aby vaše dcera vyhrála první místo.Nebo také,když po třech letech vídíte učitelku,kterou jste do smrti nenáviděla,kvůli jejímu odporu proti "bílým" lidem.Ta se k vám otočí se slovy "Jé,to jste vy Kateřino." s ironickým úsměvem se zase otočí zpět.Vy ji úsměv IRONICKY oplatíte a dál pomlouváte a nahlas se smějete celému zastupitelstvu obce,který vůbec nemá páru o to,co na danném místě dělá.

Podle mě by měla starostka znát(když už jde o menší obec) každého obyvatele,alespoň příjmením,u většině případů jejich situace v rodině,či zaměstnání.Prostě něco vědět a né si celé roky starostování prosedět v kanclu a čučet na svou fotku a "hrdě" se pyšnit.

JÁ BYCH BYLA UPŘÍMNÁ STAROTKA,jelikož jsem hrdá na to,že jsem z OBRnic.Na to,jací jsou kolem mě lidi.Protože vím a znám jejich situace,jejich zaměstnání,jejich věk,jejich minulost a také umím přdpovědět nebo odvodit jejich budoucnost.

PS: Raději nechám zřídit MUZEUM,než "rekreační středisko" ..

Nekonečná touha.

28. února 2013 v 10:39 | Kačka |  Uvažuji ..
"Neříkej,že nevíš a už v žádném případě neříkej,že nemiluješ."


Nedaleko uzemí je to nekonečno,co se snaží povědět,že život je plný zázraků,při tom je to jen pocit a efekt nás všech,takže žijem a milujem?
Milovat je málo,chtít je zas moc.Chceš něco,tak moc,než sám sebe,ale při tom ho vůbec nemiluješ? Hloupá ironie.Hloupá naivita.Naivně chtít nebo spíše jenom toužit nekonečně dokola jeho(nebo ji),ale všem pořád nalhávat,že ti je totáně u prdele.Jo,proč ne.Co teď? Myslet si hodně věcí,myslet si všechno,myslet si to nejlepší,protože on ten nejlepší je,tudíž tě nikdo jinej nezajímá,jelikož myslíš a toužíš jen po něm.V tom se však v životě objeví někdo druhý,ten další,co tě svým úsměvem oslní natolik,že už nevíš co chceš.Jak dál? Moje chyba.Myslela jsem si,že to zvládnu.Že dokážu upravit své pocity,nálady a hlavně touhy,ale ta BEZnaděj a BEZsmyslová hrubá textura mého celého těla s pocity i bez nich mi nedali ny výběr a se slovy "DĚLEJ SI CO CHCEŠ." jsem nevěděla kde jsem.Ale kvůli Tobě nebo kvůli mě? To jsem nedokázala zjistit.A pořád nějak nechápu proč.Láska .. ? !

Nevědět co chtít,nevědět koho.
Nevědět nic,při tom málo.
Nevědět všechno,kolik to všechno stálo.
Nevím nic,tebe ani sebe nechápu.

Ty nevíš nic.

28. února 2013 v 9:45 | Kačka |  Uvažuji ..
"Něco našprtat se,neznamená něco vědět!"

Myslíš si,že když celou nos stravíš v knížkách,něco víš? Promiň,ale já jsem zastáncem názorů,že teorie je v celku zbytečná,pokud všechno umíš jak básničku nazpaměť je to hodně zbytečný,taky to musíš pochopit.Kvůli tomu chodíš do školy.Né k tomu,abysis opsala jen to co je přesně na tabuli slovo od slova.Pak jseš ŠPRTNA né CHYTRÁ.

Proto si raději všechno píšu jinými slovy.Proto se raději neučím doma,ale ve škole,protože to je důvod proč do tý školy chodíme,abychom se TAM naučili a všechno TAM pochopili,doma máš uklízet a odpočívat,né ležet v kížkách.(MŮJ NÁZOR)

"Měla bys dělat,to co chceš ty,né to co chtějí rodiče!"

Myšleno v oboru školském,né v povinnostech doma.Takže pokud tě baví tancování,zpěv jdi na uměleckou.Pokud tě baví matika,jdi na školu,kde je matika hlavním předmětem.Pkud tě baví biologie,jdi na zdrávku nebo na gympl.Pokud tě baví učit druuhý,jdi na pedagogiku.
Ovšem .. Ve Vaší rodinně už po desetiletí koluje to,že všichni jsou doktoři,ale vy chcete být učitelkou.Rodiče,matka s otcem,vás nutí jít na lékařskou fakultu,místo toho,aby vám dovolili pedagogiku.BLBOST! Jdi si za svým snem a cílem.Je to hnusný,ale v tomhle ohledu prď na rodiče.(Teda pokud,chcete jít na školu,třeba obor Kuchař,číšník nebo Zedník/truhlář,jen proto,že se bojíte,že nemáte na víc a rodiče vás motivují k tomu ,aby jste šli na něco lepšího,tak to chápu.) Ale nebojte se zkusit,to co chcete a to co vás baví!

TVŮJ ŽIVOT,TVOJE MOTTA,TVOJE INSPIRACE,TVÁ NADĚJE,TVÉ SNY!

Ten nekonečný svět.

27. února 2013 v 10:22 | Kačka |  Uvažuji ..
Do nekonečna opakovat tu nekonečně nepochopitelnou větu o tom,že můj svět a smysluplný život je nepochopitelně nekonečný a nekonečně nepochopitelný.

Jak pochopit ten smutný a nespravedlivý svět? Jak si do nekonečna stěžovat a bědovat? Jak si říct "DOST" a to nekonečno skončit?

My life ..
Život na vlásku.Nebo vlas na životě? Těžké říct,těžké uzvěřejnit,těžké pochopit.Ještě těžší však povědět,jestli vím,či sním a bdím!- Živote,pochop!
- Pochop,život!
- Nemusíš,ale chceš.
- Nechceš,ale musíš!

Do nekonečna opakovat slova,věty a citace,motta a životní kréda.Však nikdy nedodržíme,nepochopíme a nezaslíbíme.Je to smutný .. Ale pravda.Krůtá pravda.
My se však nemůžem rozhodnout.Nemůžem se dohodnout a konečně si doopravdy říct,co (donekonečna) chcem nebo chtěli v budoucnu. Takže ptali jste se měli častokrát,te´d už doufám pochopíte,že to nemá cenu ..
Drugs is killer.

26. února 2013 v 20:20 | Kačka |  Žiji ..
Vážení a milí,
ráda bych vás varovala před něčím,čemu se říká "DROGY".Je to věc,která s jedním příběhem se mi v životě zobrazuje už jen jako "SMRT".

Povím Vám jeden příběh,i když to ode mě není hezký,musím se někomu vyzpovídat ..

Tento příběh je o někom moc blízkém.Tak blízkém,že BYL můj nejmilovanější člověk v mém životě.Teď však tak klesl,že bych ho necala zavřít alespoń na 5 let na tvrdo,aby pochopil a uvedomil si své chyby.
Víte,jaké to je se zřeknout svého VLASTNÍHO bratra? Jaké je t mu už nikdy nevěřit,nikdy neodpustit,nikdy nemilovat? Hroznej pocit. Pocit sevřeného srdce,pocit zklamání,pocit lásky,neopětované a nepochopitelné lásky k člověku,který udělal takové věci,za které bych ho měla nesnášet.Ale ono to nejde,vždyť je to MŮJ milovanej malej bráška!

- Bavíš se s bráchou?
- Bavim,ono se nejde nebavit s bráchou,ale sere mě to,jak se chová.


Chřipka.

26. února 2013 v 13:41 | Kačka |  Miluji ..
- ".. mám prostě takovej pocit,jako bych měl chřipku."
- "To je hezký Aleksi .."
- "Já jsem vám to musel prostě říct."
(y)

♥♥♥♥♥

PS: "Vy dva se k sobě hodíte,tak jako já ke Káťě!"
Džungaláci.

26. února 2013 v 12:10 | Kačka |  Ostatní
NA NÁS NEMÁTE :D ♥

Tak jako co,jsme si ale držky,né?


Jeah,baby :*

^^ Dejdiv,Julinka a Míňa ♥♥

Hlavně nezakřiknout.

24. února 2013 v 19:32 | Kačka |  Žiji ..
Když se člověka nějakou tu hoďku daří a myslí si,že by to k něčemu mohlo spět,tak je snad ještě naivnější a ta naivita ho úplně zazdí,tudíž nemá nic.

Všechno jsem zakřikla.Třeba to k něčemu mohlo vést,třeba to mohlo být skvělé,ale jsem moc divná na to,aby to byla pravda.takže bohužel.děkuji,snažila ses,ale se mnou to nemá cenu.Já bych takových rad a pomocných rukou potřebovala milióny,abych konečně mohla uspět a mít to,co mají ostatní - štěstí a lásku.
Zatím nemám ani jedno.A když už se najde člověk,který chce,abych byla šťastná a snaží s emi pomoct,tak je to stejně na houby.Moje stydlivost a poměrná tichost všechno zabije(děkuji).Takže člověk netrpelivě čeká a naivně sní a myslí si,že je to chvíle,kdy by se všehcno mohlo obrátit,ale ono hovno.Je to pořád stejný.

Chvilková radost? Ta je pro mě nejlepší,jelikož je to jedinná radost,kterou mi kdo v životě dal!

Touha nebo závislost?

23. února 2013 v 17:55 | Kačka |  Cituji ..
"Není lepší pocit je splnění touhy a zbavení se pocitu naivity."

Moje touha větší než-li tvá? Nebo závislost na té touze samotné?

Příběh 5. - Sestra Svůdnice

23. února 2013 v 17:53 | Kačka |  Popelka vám(nám) lhala ..
Vysoké podpatky,podvazky,mini sukýnka,úplé tričko a výstřih až "ke kolenům"? Velký potlesk,laciná děvko! Pokud chceš zaujmout nemusíš,a vlastně bys vůbec neměla,být sexy.Kluk nechce holku,kterou chce každý,kluci se naradi dělí (stejně jako holky).Takže buď jedinečná a né laciná a ubohá kopie z porno časáků.
Přitažlivost je síla vůle a vnitřní krásy, a né sexapealu a roztáhnutých nohou.Takže přibrzni! Myslíš si,že kluci to mají rádi,ovšem na takových holkách mají rádi jen jedno .. (to si doufám, domyslíte)

Projektový týden.

22. února 2013 v 18:37 | Kačka |  Miluji ..
"Ráda bych hrdě něco řekla a láskyplně poděkovala 3.B za spolupráci a odvahu něco předvést a konečně rozbourat myšlenky a něco vymyslet.Děkuji tedy 3.B,za mě té nejlepší třídě."

Napsat A4 proslov za pár minut,jen pro to,aby náš projekt měl šťávu "byl" jeden z mých snů.Byl to krásný týden.myslím si,že jsme se, i s menšíma hádkama, zblížili.Sice je to pozdě,za ty tři roky,ale i tak.

- Docela pozdě,za ty tři roky :D
- Pani učitelko,to jsme už cvičeli a výmýšleli od prváku.

Ale povedlo se nám to.Všichni spolupracovali a to mě překvapilo.Byl to krásný zážitek,plný pochopení a znovu odkopnutí se ode dna.
DĚKUJI!


Forever alone.

22. února 2013 v 14:24 | Kačka |  Miluji ..

Už v tom zase líítáááme,

pararararapapapa,

už v tom zase lítááám!


Ne! DO PRDELE! Už je to zase tady.Ta touha.Ta větší touha,než-li je ta tvoje ukecanost.Jak se toho mám zbavit? Jak se mám zbavit těch každonočních snů o Tobě,těch každodeních slz a každodenních mdlodeb,když tě jen vidím? Je to jak v "romantickém" filmů,ovšem v každém filmu si řeknou "šťastně až do smrti",já si zatím říkám "navždy sama".

- To je tak ošklivá holka,že bych si o ní neopřel ani kolo.

Zlé časy.

22. února 2013 v 14:11 | Kačka |  Žiji ..
"Jak vrána k vráně sedá si,tak kráva ke krávě vtírá se."
aneb: "Vůl zůstane volem,kráva krávou."

Moje rodina mi dává na výběr jen ze dvou možností.A to bu´d : S brekem usínat a se slzama v očích vzpomínat nebo Umírat s naději v krásný zítřky.

Dnešní doba na bodu mrazu.

18. února 2013 v 16:02 | Kačka |  Uvažuji ..
Tak,
kde bych začla? Vůbec nemám tušení ..
Každý z nás určitě ví,že nějaký ten "malý" problém,ať už jeden,dva či tři,tu v dnešní době máme.Sociální,ekonomický nebo politický.Když se zaměřím jen na naší republiku,tak je tu dost věcí,který by měl člověk podotkout a konečně to veřejně přiznat,jelikož málo lidí na to má odvahu a žaludek.

Dvojčátko.

18. února 2013 v 15:15 | Kačka |  Miluji ..
"Jsem šťastná!"
- věta,kterou můžu po dlouhý době říct.Po ztrátě nejlepší kamarádky jsem něco zjistila a pomalu si taktéž něco uvědomila.Kluci jsou mnohem lepší důvěrníci,než kamarádka.Takovým důvěrníkem byl můj bratr,v té době.Ovšem,když jsem ztratila srdce a důvěru mého bratra zůstala jsem zase sama.Ovšem,pak přišla jedna slečna,která mi ukázala,že existují lidé,kterí jsou na tom stejně jako já,možná i hůř.Ukázala mi život s optimismem a ukřičeným hlasem a výřečným smíchem mě přivedla k šílenství.Já opět dostala chuť se smát a s postupem času mám tu chuť neustále v kapse.A nemám v plánu ji z té kapsy vyndavat a odhazvat,myslím si,že v poslední chvílích se mi velice hodí.

Ukaž mi cestu.

17. února 2013 v 10:38 | Kačka |  Vzpomínám ..
Ukaž mi cetsu.Ukaž mi cestu.Ukaž mi cestu trnitou ..

"Nejlepší kamarádku poznáš už jen kvůli tomu,že ti ukáže novou cetsu a změní ti život.A když se kouknu na pár měsíců dozadu,tak to na tý zdi je tam správně .."

Zbytečnosti.

15. února 2013 v 20:35 | Kačka |  Uvažuji ..
Milý čtenáři,
ráda bych zjistils pár věcí.Sice netuším,zda mi těch pár věcí dokážete dát,ale alespoň se o to pokusím.Víte .. V životě člověk ví mnoho věcí.Málo důležitých a přebytek těch zbytečných,co vám plní hlavu.Ty důležité věci,vás učí sám život.Vaše zkušenosti z onoho prostého života lidé cítí už několik let.Ale ty zbytečné věci,nás učí ostatní kolem nás ;rodiče,přátelé,učitelé.Tyto věci,prý budem potřebovat.Jsou strašně důležitý a příliš užitečný.Celou tu dobu nám cpou všichni do hlavy takové věci,které se zdají být nedílnou součastí učení,ale v pozdějších letech zjišťujeme,že jsou zcela nepoužívané,tudíž učit se je,je ztráta času.Ovšem ..


Prokletí

15. února 2013 v 12:22 | Kačka |  Hodnotím ..
Název filmu: Prokletí
Žánr: Horor,psycho

Tento film se mi moc líbil.Byl dost dobře promyšlený a jeho děj a celý prvotsní příběh mě mo zaujal.Kletba ,udělena na město,což vedlo k pomalému zabíjení i lidí,kteří s pomstou neměli nic společného,mě hodně zajímala.Téma magie hodně zajímavé,takže určitě doporučuji.Je i online na youtubku,takže určitě shlídněte.

Pojďme to vrátit.

14. února 2013 v 19:04 | Kačka |  Feminismus v kostce
Sedím na posteli.V ruce starý deník a přede mnou fotografie z dob,kdy jsme byli "rodina".Už předem vím,že když přečtu jednu větu z deníčku nebo se podívám na jednu z těch fotek,začnu brečet.Vím to,ale stejnak to udělám.Stejnak si vezmu do ruky ten deník a s tím krásným pocit přejedu po něm rukou.Citím ty vzpomínky,jako by to všechno bylo včera.Ale bohužel není ..
Nic není,jak bejvávalo.
Pomalu ten deník otevřu.Citím tu sílu,která z něj vychází.Ty slzy,ale i radostný smích.Ty nevšední zážitky před několika třemi lety.Před lety,kdy to sice nebylo dokonalé,ale bylo to mnohe lepší než teď.To rozhodně ..


Příběh 4. - Sestra Veledůležitá

14. února 2013 v 18:43 | Kačka |  Popelka vám(nám) lhala ..
Jste žena,která v každé větě používá zájmeno "já" v tom nejlepším slova smyslu? Pokud ano,tak si podejte ruce se slečnou Veledůležitou.S tou nejlepší a nejdokonalejší osobou na širém prostém světě. Myslíte si,že každého zajímáte jen vy? Tak to se dost pletete.To v žádném případě! Protějšek vždy hledá a potřebuje partnera,který mu bude oporou a vždy ho bude umět vyslechnout a né protějšek,který se bude snažit přede všemi nejlépe vyniknout a ukázat se v tom nejlepším,sebejistým a úžasným světle.
Probuďte se! Dámy otevřete oči! Svět není jen o Vás a pokud si to stále myslíte,vraťte se na Zem nebo spíše naopak,odstěhujte se někam hodně daleko,protože pro takové sobce a namyšlence tady není místo!