Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Leden 2013

Hubeňourek.

31. ledna 2013 v 20:35 | Kačka |  Ostatní
Jo,jak všichni říkaj.S mojí hubenou postavou byhc si mohla klidně pískat,ale když já bych taky chtěla mít nějaký ten špíček.A ani nejsem vůbec "krásně" hubená.Nesnáším svoje boky! Nohy jaktakž ujdou,ale boky jsou fakt hrůza.A pak mám po mámě široký záda,takže obvod hruďi taky nic moc.Ale jo,nestěžuju si.Jsem ráda,za to,jaká jsem.Můžu vypadat hůř ..Vysvědčení.

31. ledna 2013 v 17:24 | Kačka |  ŠKOLNÍ PRÁCE
Člověk chodí do školy téměř každý den,pokud není opravdu dost nemocen a nebo u lékaře a stejně má stejný známky nebo i horíš než ti,co tam chodí jednou za uherák a ještě k tomu nic neumí.

Spravedlivost vítej.

Aneb : "Neber úplatky,neber úplatky .."


Lítost.

31. ledna 2013 v 9:42 | Kačka |  Cituji ..
Každý člověk někdy něčeho litoval.Něčeho nebo někoho.Je však správné litovat nad hrobem? Ještě k tomu nad tím vlastním? Nebo je to jen zbytečná ztráta času? Otázky,které kolují v každém z nás už po staletí, ale těch několik stovek let nebyl někdo tak schopný, aby nám na to odpověděl. A tak můžeme jen čekat .. Čekat na spásu Boží.

Promyslím si.

28. ledna 2013 v 21:48 | Kačka |  Uvažuji ..
Co je lepší? Mít vražedný úmysly nebo sebevražedný sklony?
- Dilema.

Nevím,jak to vysvětlit normálnímu člověku,kterým ty rodzhodně nejsi.Avšak to cos znovu udělala nezná meze.Ty neznáš hranice.Jak tě kurva něco takovýho může napadnout?

Zalezem spolu do postýlky.

28. ledna 2013 v 19:15 | Kačka |  Žiji ..
Nemám medvídka.Mám plno plyšových myšek.Vedle těh usínám každou noc.Po boku seřazený,sedící a mazlící.Jedna v rukou mé,tu jednu tlačím na prsa.V 17ti letech člověk dokáže usínat s plyšákem,když mu nic jiného nezbývá.

Sharpay

27. ledna 2013 v 18:41 | Kačka |  Hodnotím ..
Název filmu: Sharpay a její báječné dobrodružstí
Žánr: Romantika,komedie

Film byl natočen jako menší "pokračování" slavného muzikálu ze střední.Příběh byl však zaměřen jen na Ashley Tisdale a jejího malého psíka.Už jen toto obsazení hlavní hrdinky mě zaujalo,a vlastně jen proto jsem si film pustila.A opravdu jsem dobře udělala.Film byl opravdu krásný,takže určitě doporučuji.Film je k možnosti k shlédnutí online na youtubku,takže stačí hledat ,ale určitě si ho pusťte.

Holka na hlídání

27. ledna 2013 v 18:37 | Kačka |  Hodnotím ..
Název filmu: Holka na hlídání
Žánr: komedie,romantika

Film se mi moc líbil.Celou tu dobu jsem měla úsměv na táři a při mnoha dojemných scénách jsem opravdu měla na krajíčku.Byla zde vychycena jak romantika,ta vtipnost.Začátek a celý děj byl ohromně hezký a konec a celkový závěr byl ještě víc doplňující,tudíž hodnotím pozitivně.Takže kdo má velnou chvíli a neví co si pustit už hledejte na youtubku a začněte koukat,protože to stojí za to.

Pokoj 1408

27. ledna 2013 v 18:35 | Kačka |  Hodnotím ..
Název filmu: Pokoj 1408
Žánr: Psycho

Neříkám,že film byl špatnej,ale nějak mě moc extra nezaujal.Přišel mi takový až moc zamotaný a ani jsem se tak vůbec nebála.Myslela jsem si,že když to bude film o duchám bude u mě doma panovat větší strach,ale strach nejspíš vyšel z módy a horory teď dělají jen psychologické.Nebo nevím ..
Ale určitě pokud máte čas a nevíte co si pustit pusť te si to.Za to nic nedáte.Je skvělé,že film najdete i na youtube a tak ho nemusíte stahovat ..

Román vztahu

26. ledna 2013 v 22:41 | Kačka |  Cituji ..
"Některý vztah nění dlouhý román,ale jen malá povídka s krásným dějem."

Sex ve městě


Jsem uzavřená sama do sebe.

26. ledna 2013 v 22:32 | Kačka |  Feminismus v kostce
Sedím u bráchy v pokoji na pohovce a koukám na Sex ve městě.Dívat se na ty krásky co si stěžuju na každýho chlapa je docela vtipné.Na tváři mám přiblblý úsměv a z každý minuty momentálního probíhání mého života se mám líp a líp.
Je milé vědět,že jste sice všechno posrali a všechny ty "nejlepší" lidi ztratili,ale vám je to totálně u prdele,protože jste místo toho všeho našli něco nového,něco mnohem a mnohem lepšího.Což mi samozdřejmě vyhovuje ..

Ale neříkám,že mi ty "starý" časy nechybí,ale pokud se chci dostat dál z onoho místa někam výš,tak musím zapomenout na úplně začátky a pohnout se konečně z místa.Proto to nejspíš dělám .. Proto zapomínám.
Víte,když se člověk hodlá měnit zahazuje své staré já se vším starým i nejnovějším na něco ještě novější a lepší.Ale ono to není zas tak lehké,i když se to tak zdá býti.
Každá změna je těžká,ať už jakákoliv.
Proto pořád budu odpouštět a věřit mu.Věřit bratrovi,který mi po každém průseru říká,že je to poslední kapka.Tím to prý končí .. Ale nikdo to zatím neskončilo.Kolikrát jsem řekla : "Já vím .." Avšak při každém vyslovení této holé věty o jednom slovesu a o jendom zájmenu jsem nikdy nic nevěděla.Nikdy jsem nevěděla jak to bude dál.Nikdy jsem nevěděla jestli to skončí.Ale pořád jsem si hluboce a naivně namlouvala,že má pravdu.Že to tímto průserem končí.Ale kolik těch průserů už bylo .. Kolik a pořád to pokračuje.

Ze začátku to vypadalo,že tenhle článek bude o tom,jak jsem "šťatsná" a jak pomalu a hezky zapomínám,ale s tím zapomínám si začnu i vzpomínat a dostávat se do doby,kdy se to vždycky posralo a uvědomím si,že doopravdy se nemám "šťastně".Uvědomuji si,že je to možná naopak,možná ještě horší a horší ..
Jak se mám ve skutečnosti? Směji se nebo někde hluboko uvnitř sebe samotné mám rozevrvané srdce a plno slz? Nebo teda opravdu krásně upřímný smích a plnou radost z toho krásně naplného života? Já už ani nevím .. Nevím jak se mám!?

Příběh 3. -Sestra znechucená

26. ledna 2013 v 22:02 | Kačka |  Popelka vám(nám) lhala ..
Myslíte si,že všichnu muži jsou stejní, lžou a podvádění? Pak jste ta znechucená.
Brenda radí,abyste zapoměla na své špatné zkušenosti s muži a poohlídla se po novém,protože všichni muži nejsou stejní.Já radím něco podobného,protože v nejmenjším detailnějším pohledu jsem také jedna z těch "znechucených".
Ale musíme se opravdu vzcopit a zahodit ten obrázek dřívějších zlých mužů a dívat se na ty ostatní bez hříchu a zbytečného před odsuzování do vroucých pekel,protože jak říká autorka knihy "Všichni muži nejsou stejní",ale ani neexistuje ten pravý princ ..

Příběh 2. - Sestra teatrální

26. ledna 2013 v 21:50 | Kačka |  Popelka vám(nám) lhala ..
Chcete toho nejlepšího muže? Kdo by nechtěl.Ale ani přetvářkou, velkou hrou na velkou královnu celého světa a ani na strašně dokonale krásnou princeznu ho však nezískáte.Právě naopak .. Ztratíte každého muže společně s jeho zájmem o vás.
Nezbývá vám nic jiného než vaši namyšlenost a příliš velkou vášnivost a "milost" vypnout nebo spomalit či zmírnit ..

Zmizelá

26. ledna 2013 v 20:45 | Kačka |  Hodnotím ..
Název filmu: Zmizelá
Žánr: Psycho,horor

Film hodnotím kladně.Už jen kvůli obsazení hlavní role.Děj a celý scénař byl na jedničku,nic bych nejspíš nevytkla.Ovšem mě zklamal samotný závěr filmu,ten se mi zdál nepromyšlený.Čekala jsem něco lepšího.Ale to je něco na co by se dalo zapomenout.Určitě vřele doporučuji těm,co mají rádi nějakou tu záhadu a zapeklitost ..

Šaty dělají člověka

25. ledna 2013 v 18:42 | Kačka |  Ostatní
Určitě jako každá dívka mám ve své skříni spoustu kousků,které ani nestačí vzít nikdy na sebe.Já patřím také mezi ně.Taky jsem ta,co dostane na každý svátek spoustu hadrů,který se mi ani nevejdou do skříně.Mám totálně nacpanou skříň,ale oblíbená věta "Nemám co na sebe" se stavá každodenním dilemem.
Nevím jak vy,ale já si potrpím na barvy.Miluju barevnou škálu ať se jedná o jakoukoliv bavru.Avšak vždy to se vším musí ladit! Proto miluji i naušnice,které mám ve všech barvách přesně hodící k různým barvám trik.Dále miluju eleganci.Tupy a různé tuniky nebo šaty a sukně jsou moji oblibou.Proto miluju Jaro a Léto,kde tohle všechno mohu s plnou parádou nosit.Dále miluji krajky,takže vše krajkové ke mě! Pak volánky,na které si také potrpím.Puntíky nebo motiv srdíček.Růžová či fialková je mou oblíbenou barvou na oděvech.
Při nakupování nového oblčení strávým nejvíc času,snad jako každá ulítlá holka.Mohu projít několik obchodů,než si vyberu to správně barevné a správně sedící přesně podle mých představ!

Přichází změna ..

25. ledna 2013 v 12:26 | Kačka |  Žiji ..
Kolikrát jsem tuhle větu řekla? Kolikrát jste tuto větu řekli vy? Kolikrát se tak stalo?

Ale teď doopravdy.Musím se změnit.Žádný "měla bych",ale "MUSÍM"! Už jen kvůli pár lidem,kterým nesvědčí,tak jak žiju.A také těch,kteří mě považují za někoho,za koho už nechci být!A tak jdem .. Jdem se změnit.Spolu,oba dva! Ty k lepšímu,já bych měla k horšímu.Už nemůžu být totiž ta poslušná,hodná,milá.Musím se naučit říkat ne! Každýmu ..
Musím změnit můj styl života.Můj pohled na celý svět.A můj názor na ostatní lidi.Moji lenost musím změnit na pracovitost.Moji umírněnou inteligenci musím změnit na promýšlivost.Moji snivou fantazii musím změnit na rušnou realitu ..


^^ Už nechci být ta malá,uřvaná,úražlivá,snící,hodná,milá a slušná dívenka,která sedí doma v koutě a poslouchá každého na slovo! UŽ NE!

Ticho.

25. ledna 2013 v 8:43 | Kačka |  Žiji ..
Ticho .. To neobvykle tiché ticho.

Je půl devaté.Já sedím ve škole.Ve třídě,kde se mnou sedí další čtyři lidi.Je pátek a nás do školy chodí už od středy maximálně osm lidí z 18ti.Co víc si přát?
Já si vždycky pála sedět na matematice a koukat na nějaký film,který je ještě k tomu s titulkama. Nejvíc paráda ..
Víte,že mi to ticho nesvědčí?Takový nezvyk,že v naší třídě neslyšíte ani hlásku.Dočista hrůza!

Středa 23.ledna, Foto: D.Bečvář

Pátek 25.ledna, Foto: T.Harant

Ticho ..
Láskyplné ticho?

Ono je někdy lepší sice držet hubu,ale někdy je ale dobré říct alespoň malé slůvko,abychom si uvědomili,že život nám dar dobrý dar.

"Dostal jsi dar mluvit,proto musíš myslet!"


Je možná hodně zvláštní neslyšet ani jedinný hlásek a se strachem sedět schoulená v koutě a čekat až se ozve ten hlučný tón hlasu,abyste konečně z kouta vypadli a šli se bavit mezi ostatní lidi.Ale já se ticha někdy opravdu bojím.I když to ticho nikdy pořádně neuslyším ..
Hlasy a hlasité nepromyšlené myšlenky a rozvětvené nápady mi mou hlavu obklopují každodeně,minutu co minutu.Proto mě to tajuplné ticho tolik strachuje.Protože neslyšet vůbec žádný hlas ani myšlenku je opravdu divné ..

Mysli! Mluv! Ale nic neříkej!

Existuje někdo druhý?

24. ledna 2013 v 18:05 | Kačka |  Uvažuji ..
Je na světě někdo Vám podobný? Existuje někdo,kdo je stejný jako vy,ale zároveň o něco málo odlišný?
Popravdě se mi tato myšlenka momentálně promítá často.Hodně často! Je opravdu možné,že se najde člověk,která¨ý dokáže být "vy",ale trochu v jiném světle? Opravdu existují tzv. dvojnící?
Možná jsem paranoidní.Možná už blázním ,ale já mám takový zvláštní pocit,že něco takového opravdu exsituje.
Co když skutečně je ten někdo koho jsem nedávno (není to tak dávno) potkala,ten můj "dvojník"? Co když skutečně je to někdo,kdo je tu kvůli něčemu důležitému? Nebo někdo,kdo se mě před něčím snaží varovat?
Nebo,co když už skutečně blázním??

Změny jsou potřeba.

23. ledna 2013 v 11:06 | Kačka |  Uvažuji ..
Změna je život.Ale jak dosáhnout tak velké změny,aby byla vůbec k něčemu dobrá? To ví jen ten,kdo nějakou tou změnou prošel.Ten nám to však neřekne,protože si tu změnu většina z nich nechce přiznat.
Bojí se nebo se stydí? Dá se říct,že obojí.Styd a strach jsou dvě podobné věci.Bát se a zároveň se stydět je tzv. poblém téměř tady všech.Ale i přesto svůj strach a styd se lidé změní k neuvěřitelné stránce.
Změna k lepšímu nebo k horšímu? Ono je to vlastně jedno jak to pojmete.I dobré věci jsou k něčemu špatné.Tak jak zlé věci jsou k něčemu dobré.Jak jsem řekla je to jedno.Změna jako změna ..

Ale teď když se zamyslím,tak to zas tak úplně jedno.Zásadní změna k horšímu z jakékoliv strany je holt opravdu špatná.
Avšak horší změna je změna kvůli někomu,kdo vám za to vůbec nestojí.
Změna není špatná,to jsem asi použila špatné slovo-změna je nebezpečná.Protože nikdy nepředvídáte obecný a přibližný dopad změny,jak na vás,tak na ostatní lidi kolem vás.
Pak se můžem však zbytečně hádat .. Opravdu zbytečně!

Nelze míti.

20. ledna 2013 v 18:24 | Kačka |  Žiji ..
"ČLOVĚK NEMŮŽE MÍT SPOUSTU VĚCÍ,JEDNA Z TĚCH VĚCÍ JE LÁSKA."

Ale víte,že mi je bez té "lásky" celkem dobře.Žádný starosti,žadný strach,žádný problémy.Svoboda a volnost.Žádný závazky!Tak proč se poutat? Raději budu s Tebou v takovém tom tzv. Volném vtzahu. Ve vztahu,kde si oba vlastně nelžou a na obou stranách neexistuje nevěra.To mi momentálně vyhovuje ..

Poznej pravdu

20. ledna 2013 v 17:49 | Kačka |  Žiji ..
Ahoj všichni čtenáři,
ti co čítáte tento blog déle mě už určitě alespoň trochu znáte.Ti co tenhle blog otevřeli poprvé ,mě poznají.
Jmenuji se Katka. Tento blog píši už čtvrtým rokem,přesněji od května roku 2010.A už od roku 2010 jsem začala snít a naivně žít.Od tohoto roku má závislost na psání pořád stoupá.Ale já jsem za to ráda.raději budu pod závislostí psát,než pod závislostí kouřit nebo pít.
Ale pojďme se dostat k hlavní pointě tohodle článku ..
Jak jsem napsala,je mi 17náct let.A už ve svých 15ti let jsem překonala výškou mých dioptrií moji matku.Mám 14 dioptrií na každém jednom oku,což mi zakazuje cvičit a dělat jiné velké pohyby.Při velkém tlaku na mozek,což znamená i na oči,my hrozí přetržení sítnice,což vede k oslepnutí nebo i smrtí.Jít na operaci? Nemohu .. Mé oči stále rostou a zvyšování dioptrií mi skončí kolem 20tého roku.A tak musím ještě pár let počkat.Avšak to už bych klidně mohla mít 18náct diotrií,nebo ještě hůř být dávno slepá.
Ale pokračujem.Vrozená vada? Ano .. Dědičná vada z maminčiny strany.Ve svých 15ti let jsem zjistila,že jsem se narodila s edem mozku.Popravdě vám moc nic neřeknu co to vlastně je,ale zkráceně je to otok mozku,který může po narození bu'd čím dál tím víc růst nebo se zastvit a nechat jen nějaké trvalé následky.Měla jsem být mentálně retardovaná,ale myslím si,že jsem na to docela chytrá .. Až na tu moji menší schyzofrenii.
Nechci,aby jste mě litovali.Ale enchci,aby jste se stále smály,že mám velký oči a na očích megapůllitry.Protože si myslím,že to není zas tak moc k smíchu.Zkus si tak žít ..

Ale i přesto si žiju jako ostatní.Zas tak mi to v životě nebrání.Jen si nikdy neskočím šipku do vody,jen se nikdy nepotopím hluboku pod vodu,jen si nikdy neudělám pořádnej kotrmelec,jen si nezkusím nějaký odvážný a nebezpečný věci,jako ostatní mladí.Ale jinak jsem obyčejná a normální,jako vy.