Vždycky jsem si přála změnit svět. Chtěla jsem být starostkou, otevřít muzeum, pak objevovat zakoutí a stát se archeoložkou, pak přišla na řadu spisovatelka, co bude dál?


Říjen 2012

BUDOUCNOST!

31. října 2012 v 18:26 | Kačka |  Sním ..
Co bude za 20 let?

Otázka,na kterou se odpoveď hledá těžko.Jak mám vědět co bude za 20 let,když ani nevím co bude zítra?
Člověk nemůže odpovedět na otázku co jednou,za několik 10 let chce dělat,jelikož má dost práce si naplánovat "budoucnost" na týden dopředu. A tak se ptám jak vidět do budoucna? Samozřejmě,že otázka je jen úvahová.Každý člověk s ní naloží jinak. Stačí se oprvadu zamyslet a zabloudit do svých snů a věčných plánů ..

Jako málé slečny,kdy jsme byly posedlé nereálnými pohádkovými příběhy,jsme chtěly žít ve velkém krásném paláci,či zámku,kde nás obklopuje obrovská voňavá zahrádka a obskakují služby,které pro nás udělají první poslední.My stojíme před velkým zrcadlem,oblečeny v nádherných,bohatých,třpitivých a luxusních šatech,v kterých kráčím po točivých schodech do předsíně,kde na mě čeká okouzlující princ s nádherným roztomilým úsměvem,který předemnou poklekne a požádá mě o ruku.Já se usměji,skočím mu do náruče a souhlasím se sňatkem.Pár dní po tom se koná velkolepá svatba,plno růží,svíček,všude bílo.Mé sudičky jsou zbarvené do krásné meruňkové barvy.Já na sobě mohutné bílé šaty s krajkou,dlouhý závoj,v ruce puget květin z mé krásné záhrádky.Celý život se mám fájn.Mám kolem sebe ty nejbáječnější lidi,které jsem si mohla přát,muže,kupu dětí,otce s matkou,sudičky.Život bez chyb a nedostatků ..

Takto měl nebo má vypadat život zasněné mladé dívky,která si přeje dokonalý život v luxusu s tím nejkrásnější a nejhodnějším mužem planety,vychovávat kupu dětiček a mít se do stáří skvěle.

Sen,který se asi skutečností nestane nebo teda alespoň mě ne.Jako obyčejná prostá dívka vyrůstající v menší obci,která žije jen opravdu pouhými zbytečnými sny,zůstanu až do smrti sedět na pohovce a plést ponožky a svetry svým vnoučatům a možná i pravnoučatům.Teď možná přeháním,ale opravdu jsou některé sny nereálně,zbytečné,ubohé a trapně znějící.I když každý den mi obklopují sny a cpou se mi do celého dne v mém nudném životě.

Sedět ve škole,ignorovat učitele,vypnout celý svět a přenést se do světa jiného,do světa svého.Do světa,který je jen podle mě!Do světa,kde jsou mé sny skutečností a kde mám vše,co jsem kdy chtěla mít.Do světa,kde mi je konečně skvěle.Bezmoc a úzkost vyprchala a já se mám proč usmívat.

Počkat!Co vlastně chci,nebo spíše bych chtěla jednou,třeba zrovna za těch 20 let dělat? Co teda? Momentálně sedím ve škole,v první lavici,ve třídě plné tvrdohlavě optimistických a vysmátých spolužáku,v buduvě školy,kam chodí už třetím rokem a poslouchám učitele a jeho výklad o marketingu či o čem.Jsem studentka střední školy,oboru ekonomie a podnikání,a z poloviny stále nevím,péroč jsem si vybrala zrovna tento obor.Avšak každý den sním o mé budoucnosti.O mém budoucím skvělém životě.S velkou fantazii a s velkou naiviitou mám naplánovanýtéměř celý můj život.

Když se mě někdo zeptá co bych jednou chtěla v životě dělat a čeho bych chtěla dosáhnout,tak nejdříve polknu,a pak mu v trochu bojácném klidu,jelikož sice se mám možná za co stydět,ale já se vlastně nestydím, a tak mu teda popravdě ve zkratce odpovím: "MÝM VELKÝM SNEM JE ZMĚNIT SVĚT A UDĚLAT NĚCO PRO LIDI!"

Ale mám velkou chuť vám převyprávět můj největší sen,který vím,že má minimum reálnosti,ale jako naivní optimistka věřím,že si ho jednou splním.Nejdříve bych vám chtěla něco ukázat.To velký něco,od kterého se všechno odvíjí.To všechno,co z toho velkého nic,udělá něco!


^ Toto je Starák.Barák s nemalou historí.Barák s velkým příběhem.Ten můj největší sen! Jen pro to žiju!

Jednou v životě bych chtěla tohle.Tenhle barák.Nic víc,nic míň.Držet papír,který by potvrzoval,že konečně patří mě?Papír,který by mi konečně dovoloval do něj a na jeho pozemek vkročit bez poručení jakýkoliv zákonnů a jiných pravidel.Papír.který by mi dovoloval zasahovat do jeho úprav a oprav.Jeden obyčejný papír by mě mohl udělat štastnou,bohužel tenhel papír má někdo jiný.Někdo jiný si může hrdě říkar majitel mého snu,avšak ho nechává na pospat osudu společně s jeho historii a s jeho příběhem.

Víte co bych sním dělala? Myslíte si,že jsem tak sobeská mrcha,že bych si v něm bydlela jak nějaká panička? Vůbec!Tím hlavním snem je zde založit muzeum a všem ukázat,že OBRNICE existují.Pověděla bych všem příbběh tohoto domu,příběh malé obce,příběh mého,ale zároveň jejich života.Příběh zachycující celý svět.Prostý život a velkou fantazii malé slečny.Avšak bych nejvíce vyprávě tenhle příběh.MŮJ PŘÍBĚH! Příběh mého snu!

Zároveň bych seděla na obecním úřadě v Obrnicích v kanceláři a dívala se na mou fotografii vedle fotografie našeho pana prezidenta.Ano sedět a být starostkou.Pak bych konečně měla všechno,co chci.Pak bych už klidně mohla umřít.

Chtěla bych dokázat,že Obrnice,ta malá vesnička s příběhem,je obec s minulostí,ale i s budoucností.Dále bych chtěla změnit názor těch panovačních lidí,názor na Obrnice,názor na mě!

ANEB: ŽIVOT JE O ÚSPĚCHU,POKUD NIC NEDOKÁŽETE NEMÁ VÁŠ ŽIVOT VŮBEC ŽÁDNÝ SMYSL!

PS: TENHLE MŮJ SEN JSEM ŘEKLA DOSTI LIDÍ,NĚKTEŘÍ MĚ SE SMÍCHEM PODPOŘILI,ALE VĚTŠINA SE MI VŠAK VYSMÁLA,A TAK SE NEBUDU ZLOBIT POKUD SE MI VYSMĚJETE I VY!


Zdenina<3

31. října 2012 v 17:20 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Miluji ..
Zdení .. Co říct? Odcházíš,to myslím stačí.
Budeš mi chybět,i když mi stále říkáš,že se budem vídat,už to nebude jako dřív.Každý den ve škole,v lavici.Vedle tebe,po boku.
Jsi asi první holka,které jsem opravdu věřila.
Jedinná holka,které jsem se nebála cokoliv říct.
Jedinná holka,se kterou jsem se cítila skvěle.
Jedinná holka,za kterou jsem moc ráda.

To tys mi ukázala,že je čas užívat si život.
To tys mě dokázala pochopit.
To tys mě dokázala podpořit.
To tys mi dokázala pomoct.
To tys tu vždycky byla.

Ale .. Ale hlavněsi vždy řekla co se ti nelíbí,co tě trápí,co tě sere.Tím jsem chtěla říct jednoduše popsat,že si ta nejskvělešjí,nejúpřímější a zároveň nejtrhlejší holka,kterou jsem měla možnost poznat.

Ať si kde si,pořád si doufám se mnou.Při všem a zároveň při tom velký "ničem".

Myslím si,že ty sama víš.Nebo bys měla spíše vědět.Doufám teda ..


PS: Tolik je cest,tysis vybrala zrovna tu svou ..

Aneb: Už vím,co je mladý život a úpřímné přátelství!


Ztráta času ..

31. října 2012 v 17:12 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Žiji ..
Potřebuje mě někdo? potřebujete mě vy? Potřebuje mě on?

Asi ne.Nebo to spí někdy tak vypadá.Proč se tady trápit,když se můžu někde jinde radovat? Zbytečný,né?
A neříkej,že ne.Teď neříkejte,že mě tu potřebujete,jelikož to tak prostě nevypadá.Možná jsem vám dobrá jako malá trapná koninka,ale s tou už je konec. Mrdám vás a moji koninskou povahu!


PS: LEPŠÍ BÝT PANNA,NEŽ-LI KOKOT!

Proč?Jakto?

29. října 2012 v 21:07 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Vzpomínám ..
Jeden z nejhorších pocitů!

- Když jen tak sedíte na pohovce,tři holky,bůh ví kolik kluků a vy slýcháte straré vzpomínky s tvou nejlepší kamarádkou a s tou druhou,nebo spíše třetí holkou.

HRŮZA A DĚS!- Jak to? Proč?
Dělám něco špatně já? nebo jsem jen naivní?
Je to vtipný,ale zároveň smutný.

Drby?

29. října 2012 v 20:45 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Žiji ..

NESUĎ KNIHU PODLE OBALU ..

.. AANI PODLE KECŮ,KTERÝ SI SLYŠEL,ALE O VĚCĚCH,KTERÝ ZNÁŠ NA TUTOVKU!


ANEB: NEZNÁŠ,NEPIČUJ!

PS: POZNÁŠ,ZAČNI MLUVIT!

Zamilovat,omotat.

29. října 2012 v 20:37 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Žiji ..
- Zamilovat se a prožívat stejnou "pohádku".Pořád.Znova.Dokola!Kráčit městem a mít se fájn.Vědět,že je na světě někdo,komu na tobě záleží.Vědět,že tě má někdo rád.Báječně rád.

Bát se nebo mít strach.Ono je to vlastně skoro stejný.Žádný vělký rozdíl
Je tu vlastně někdo,kdo mě má rád? Někdo komu na mě záleží?
Zamilovaná

V ŽIVOTĚ UŽ NE! - Věta,kterou opakuju stále dokola,ale nikdy ji nemohu dodžet.


STAČÍ MI TOTIŽ TVŮJ ÚSMĚV A JÁ PODLEHNU!


Znám,vím.VŠECHNO?!

28. října 2012 v 20:12 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Cituji ..

Kdo netrpěl, nepoznal, ani dobro, ani zlo, nezná lidi, nezná sám sebe.


PS: Trpím a tak jsem měla tu možost poznat dobro - RODINU A PŘÁTELSTVÍ.Možnost poznat zlo - LEŽ A FALENÝ LIDI.Možnost poznat lidi - TEBE,VÁS! Možnost poznat sebe - MOJE TOUHY A PŘÁNÍ.

Mrzííí

28. října 2012 v 20:08 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Cituji ..
Lidi jsou svině.Potřebujou pomoc,ty pomůžeš.Potřebuješ pomoct ty,oni tě pošlou do píče.


Tak jak si u někoho máš vytvořit důvěru?

Jednou,napořád.

28. října 2012 v 20:05 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Miluji ..

Jednou vyjebal,vyjebe po druhý!


Zkoušels to jednou.Nevěřím ti,"kámo".Umíš vyjebávat.Umíš omotávat.Uím podlehnout.Umím doufat a toužit.

Jednou zmrd,navždy zmrd!


Budeš kámo.Budeš! FOR EVER!

- SLOVO NAVŽDY NEŘÍKÁM JEN TAK PRO SRANDU KRÁLÍKŮM! (:D)

>> ZMRDEČKU!!!!


Generace(debilů)!

28. října 2012 v 19:43 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Uvažuji ..
Kde to žijem? V podělaným světě,s podělanou politikou,s podělanýma lidma,a žijem podělanej život!

"S každou novou věcí v životě ti přirustá nový strach."


Já měla první mobil v 10ti letech,a to starou šunku s anténkou(:D).Počítač jsem měla na ležato a můj monitor představoval velkou bílou krabici s obrázky.Windows 95. Hry jako Mario a karty.Víc nic.Nic víc.Celou tu dobu venku na písečku,na prolejzačkách.Hrála schovku,slepou bábu,hloupou kuchařku,krvavý koleno,hoří a přihoří a tak dál.K Vánocům a narozeninám jsem si přála novou barbínu,nebo kočárek,či obyčejného vycpaného plyšáka.

Teď? Vy? První mobil v 6ti letech a to velkej dotykáč,kterej se ani do kapsy nevejde.Počítače jsou už v pase,stačí vám noťas,kde prosedíte celý den.Od 10ti si chodíte kupovat kusovky a vykuřujete si na ulici.Od 12ti už jedete vínka.Od 13ti první sex.Škola vás nezajímá,každý den se vracíte pozdě domů,mrdáte za rohem.

ŽIVOT JAK BLÁZEN,TO VÁM POVÍM!


Já prvního kluka měla ve 14ti,v devítce na základce.Posledního v rok po tom.Teď je mi 17náct a já si užívám ten svobodný život.Poprvé jsem se napila alhokolu v 15ti a to jsem vůbec nechápala co to je.Cigareta mi nic neříká,špek už tuplem ne.Sex jsem neprožila,a popravdě si klidně počkám po maturitě,či klido pído po svatbě.Nějak mě moje pannentsví neškodí a netrápí.

Ale,samozřejmě.Doba se mění a stím i zvyky lidí,ale tohle je moc,né?

NEBO JSEM ASI JINÁ,JINAK TO NEVIDÍM.

PS: A to bude ještě horší.(Nej)horší ..

28. října 2012 v 19:28 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Cituji ..


1. Nesnáším.Když vidíte vlastní matku v slzách.Pocit,který vás srazí na dno.
2. Už to tak bejvá.Zabíjela bych.
3. Píčovina!

Slova,verše,odstavce,článek ..

28. října 2012 v 19:10 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Cituji ..
Děkuji za všechno,co jsem kdy mohla dostat.
Děkuji za život,ten je pro mě nejcenější.
Děkuji za mou bláznivou rodinu,bez které bych nezažila ty nenormální věci.
Děkuji za "lásku",kterou si mi na štěstí nedal.
Děkuji za nejlepší kamarádku,se kterou jsem i přes všechny ty hádky a nesrovnalosti.
Děkuji za vše a zároveň za to velký nic.

Neplač,on se vrátí.
Neplač,všechno bude jako dřív.
Neplač,velké holky nepláčou.
Neplač,on ti za to nestojí.
Neplač,řvi.
Neplač,život je krutý na všechny nejen na tebe.

Sbohem,lásko má.
Sbohem,bráško.
Sbohem,ty krutý a pomstichtivý živote.
Sbohem,všichni.
Sbohem,matko a otče.
Sbohem,odcházím.

Promiň,Sáro.
Promiň za všechno co jsem kdy udělala.
Promiň,za ty všechny ošklivé slova.
Promiń,mami!
Promiň,za to jaká jsem.
Promiň,nezměním se.

Nezapomeň na mě,Sáro.
Nezapomeň na mě a mé slovo "Navždy"!
Nezapomeň na mě,bráško!
Nezapomeň na mě a mojí věrnou lásku.
Nezapomeň na mě,já nezapomenu na Tebe.
Nezapomeň na mě a na naše velké vzpomínky a zážitky.


PS: SLOVA JSOU NĚKDY DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ VĚTY!

ANEB: ŽÍT MĚ NECH.NECH MĚ ŽÍT!


Bohužel ..

28. října 2012 v 7:44 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Vzpomínám ..
.. a už je to pryč.

- Něco zažít a zamilovat se.
- Něco prožít a odmilovat se.
- Něco zůstane a něco skončí.
- Něco pak a něco teď.
PS: Chybama se člověk učí.

Ironie bolí ^^

27. října 2012 v 21:40 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Žiji ..

KRÁČÍŠ MĚSTEM,JE TI KRÁSNĚ


- Je ti "krásně".Úsměv jen září.V srdci žal.Přetvářka velká.Štětsí malé.Proč?Najdi odvahu a všem řekni co tě trápí.Ale ne!Ty se uděláš další krok a stále se tváříš jako by nic.Stále se usmíváš.Dokola.Znova a dokola!Celou tu dobu ..

NA TOHO KLUKA,TEĎ UŽ NEMYSLÍŠ!TEĎ UŽ NEMYSLÍŠ,CHCE SE TI PLAKAT.


- Nemyslím.Nechci myslet!Je to zamnou.Za tím vším černá tlustá čára.Ale?!Plno vzpomínek.Jedinné co mám.Vzpomínky!Ty kráčíš dál městem.Je ti stále "krásně".Stále se jak debil ironicky usmíváš."Nic" ti není!Snažíš se to všechno vymazat.zapomenou a nemyslet.Pořád.Stále dokola!Celou tu dobu ..

S KRUHAMA POD OČIMA DENNĚ USÍNÁŠ!


- Lehneš si do postele.Ležíš.Sníš a bdíš.Vzpomínáš.Vzpomínáš na časy,kdy jsi byla štastná.Denně brečíš.Pláčeš pro chlapce,který si to nezaslouží.Pro někoho,koho to nezajímá.Ty ho nezajímáš.Ale ty stále pláčeš.Stále doufáš,že jednou budete zase spolu.Držet se za ruce.Mít se rádi.Pořád a stále.Dokola,furt dokola.Celou tu dobu ..

PRO PÁR VĚT ZBOŘÍŠ SVĚT!JE TI NA NIC!


- Pro pár vět.Slov.Slabik.Rozborů,veršů,slok a příběhů.Pro všechno co se kdy stalo.Sedíš na posteli.Posloucháš staré písně.Písně,které jste poslouchali spolu.Najednou se rozpláčeš.Přijde do pokoje matka.Ty si slzy nenápadně utřeš.Ona se zeptá zda si v pohodě.A ty se úsměješ a v klidu odpovíš,že jo.Všechno je v pořádku.V naptostém pořádku.Ona odejde a ty se znovu a ještě víc rozpláčeš.Jsi na dně.Na dně ze kterého tě jen tak nikdo nedostane.Na konci,ale vlastně na začátku!Kde vlastně?Na dně.v napsotém dně.Sama.Bez nikoho.Bez něj.Nandáš si sluchátka a posloucháš.Stále dokola.Znova a znova.A opět pláčeš.Pořád.Znova.Celou tu dobu ..


JENOM SI MYSLÍŠ,ŽE TĚ NEMÁ NIKDO RÁD!


- Myslíš.Zároveń víš! Nikoho nemáš.Sedíš v autobuse a nikdo se na tebe neusměje.Nikdo tě nepozdraví.Ty psotě víš,že pro nikoho neexistuješ.Si sama.Naprosto sama.Bez nikoho.Život bez přátel je jako rybník bez vody.Život bez lásky.Je jako rybník s vodou,ale bez ryb.O ničem.Prostě o ničem.Nic nedává smysl.Ty stále sedíš v autobuse,posloucháš písničky,a pláčeš.Ironicky se však usmíváš na kolemsedící,aby si nemysleli,že jsi blázen.S úsměvem na tváři a slzama na srdci vystupuješ z autobusu.Pořád ti je však smutnu.Stále si myslíš,že tě nikdo nemá rád.Pořád a znova.Stále dokola.Celou tu dobu ..NĚKDY SI MYSLÍ,ŽE TĚ NIKDO NEMÁ RÁD.SI SMUTNÁ A MOŽNÁ PLÁČEŠ .. KAŽDÁ DÍVKA VĚŘÍ,ŽE K NÍ JEDNOU PŘIJDE PRINC,TEN BY JI VZAL ZA RUKU A ŘEKL "LÁSKO MÁM TĚ RÁD!" .. ALE! VE SKUTEČNOSTI JE TO OVŠEM JINÝ,ŽÁDNÝ PRINC NEPŘIJDE A NEŘEKNE JAK SI KRÁSNÁ. .. SVĚT JE PRO TEBE JAKO HŘBITOV,NEBO LOUKA VEZ KVÍTÍ .. NAJEDNOU SE NĚCO STANE,ZAHRADY SVĚTA ROZKVETOU A TY SI UVĚDOMÍŠ ,ŽE TĚ MÁ NĚKDO KONEČNĚ MOC BÁJEČNĚ RÁD!

Ouuuuuuuuu

27. října 2012 v 21:14 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Miluji ..

"Nesmím se do něj zamilovat,zničilo by to naše přátelství!"


- Větu,kterou si říkám každý den než jdu do školy,každou noc než jdu spát.Jak se nemám zamilovat,když jsi tak úžasně božskej? Tak úžasně a bezstarostně dokonalej?

- Život je plný změn,tak tu šanci ber! Vezmu ji,a už nepustím.Vezmu tebe,za ruku a už tě nikomu nedám!

- Víš jaké je to zamilovat se do kamaráda?Do dost dobrého kamaráda?Do v pohodě kamaráda?

- Ouudý.Jsem v tom až po uši,kámo ...


Myslim,že víš .. S.K.

27. října 2012 v 14:06 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Vzpomínám ..

- Myslím si,že nepotřebuje komentovat ..

Myslim jen na SEBE ..

27. října 2012 v 13:46 | ♥Ta z OBRnic♥
.. ale já myslim jen a jen na TEBE!

Jak to můžeš říct? Celý svůj podělaný život se starám o ostatním a na svoje štětsí vůbec nemyslím.Co jsem udělala věcí pro Vás všechny.A o jste udělali vy pro mě?

OTOČILI JSTE SE NA MĚ ZÁDY A SERETE NA MĚ!


PS: MRZET MĚ TO NEPŘESTANE,ALE TOBĚ BY MĚLO MRZET TOHLE,JELIKOŽ JE TO NĚCO,CO MĚ DOSTALO ÚPLNĚ KE DNU,ZE KTERÉHO MĚ JEN TAK NIKDO NEVYTÁHNE!

Píšu,píšeš ..

27. října 2012 v 13:27 | ♥Ta z OBRnic♥

www.sarusee.blog.cz

^^ SIS,FOR EVER!>> "Když píšu texty,tak jedinně bez refrenu,když něco dělám,tak jedině do extrému! DĚLÁM TO TAK,AŤ NEDĚLÁM OSTUDU SVÝMU JMÉNU!" <<

PS: JE MI TO VÁŽNĚ LÍTO.

ANEB: PROMIŇ ..


RTY BY SE CHTĚLI SMÁT,OČI ZAS BREČET.

27. října 2012 v 12:36 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Ostatní

- "Slzy jsou důkazem,že to člověk někdy bere opravdu vážně .."
- "Pokud velký holky nepláčou,ty malý by se neměly smát .."
- "Zlato nikdy nepřemůže stříbro .."

Krása s názvem ŽIVOT

27. října 2012 v 11:59 | ♥Ta z OBRnic♥ |  Cituji ..
Život je krásný v mnoha ohledech.Krásný jen na jednom místě,a to ve snu.Tam je ten nejkrásnější!

PROČ SNÍT,KDYŽ MŮŽEŠ ŽÍT?

PROČ ŽÍT,KDYŽ MŮŽEŠ SNÍT?NIKDY jsem se NIKOHO neptala na otázku "Můžu žít?!" , jelikož jsem nechtěla žít,chci snít! CELÝ můj život chci jen a jen snít.Snít,chtít,věřit a doufat!